Ziņas

Sabiedrība

Paraksta sadarbības līgumu ar Gruziju

Ieinteresēti sadarboties. Viesi no Gruzijas izrādīja lielu interesi par Priekuļu novada pašvaldības darbu un paveikto novada ļaužu labā.Foto: Māris Buholcs

Priekuļu novada pašvaldībā viesojās Kobuleti pašvaldības delegācija no Gruzijas ar mērķi gūt pieredzi un uzsākt sadarbību. Delegācijā bija četri cilvēki.

Sadarbības līgums tika noslēgts zīmīgajā 4.maijā, dienā, kad Priekuļu kultūras namā izskanēja Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai veltīts koncerts. Līdz ar to svinīgajā līguma parakstīšanā bija iespēja piedalīties ikvienam novada iedzīvotājam.

Priekuļu novada pašvaldības projektu vadītāja Vineta Lapsele pastāstīja, ka Kobuleti un Priekuļu novada pašvaldību sadarbības mērķis ir pieredzes apmaiņa pārvaldībā, tajā skaitā kultūrā, tūrismā, izglītībā, veselības aizsardzībā, sociālajā sfērā, sporta un apkārtējās vides aizsardzības jomā, kā arī uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos. “Mēs izrādījām iniciatīvu un uzrunājām šo pašvaldību, vai viņi piekristu šādai sadarbībai. Protams, viņi piekrita. Tā kā bijām iniciatori, uzaicinājām gruzīnu pārstāvjus viesoties Priekuļu novadā, lai parādītu, kā mēs strādājam. Galvenais ieguvums šādai sadarbībai būs savstarpējā pieredze pašvaldības pārvaldībā. Mūs interesē, kāda izglītības sistēma ir Gruzijā, kādus pakalpojumus iedzīvotājiem dažādās sfērās sniedz pašvaldība,” norāda V.Lapsele.

Pēc viesošanās Priekuļos delegācijas pārstāvji atzinīgi izteikušies par sakopto novadu, kas Gruzijā ir ļoti problemātisks jautājums. ”Viņus ļoti ieinteresēja atkritumu pārstrādes sistēma – kā tas notiek pie mums, ka varam nodrošināt tik augsta līmeņa kārtību. Tāpat viņi bija ieinteresēti par mūsu dalību Eiropas Savienībā, jo viņi vēlas kļūt par dalībvalsti. Tāpēc gruzīnus interesē, kā pie mums notiek ES projektu īstenošana, kādas ir cilvēku domas par to, kā iedzīvotāji jūtas, kādi ir plusi un mīnusi pēc iestāšanās Eiropas Savienībā,” zina stāstīt Priekuļu pašvaldības pārstāve.

Latvijā gruzīni viesojās vien dažas dienas. To laikā viņiem tika nodrošināta gana saspringta dienaskārtība. Piemēram, vakar delegācijas pārstāvjiem bija ekskursija kā Priekuļu novadā, tā Cēsīs. Gruzīniem bija iespēja apmeklēt Priekuļu novada bērnudārzus, iepazīties ar Priekuļu vidusskolā renovācijas laikā paveiktajiem darbiem, zivju audzētavu “Sillakas” un paviesoties daudzās citās Priekuļu novada ievērojamās vietās, tostarp kā veiksmīgas uzņēmējdarbības piemērs ārzemniekiem tika parādīts kalēja Jāņa Nīmaņa darbs unikālu instrumentu darināšanā.

Ilze Fedotova