Ziņas

Kriminālziņas

Parādnieki pret pašu gribu

Vakar Cēsu iecirknī reģistrēti divi gadījumi, kad cerot uz darba iespējām, cilvēki kļuvuši par krāpnieku upuriem, tā informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

Pēc viņas teiktā, cietušie ir Nītaures un Līgatnes pagastu iedzīvotāji. Policijā noskaidrots, ka krāpnieki savus upurus meklē dodoties uz viensētām, lauku mājām, un piedāvā darba iespējas. Lielākoties tas ir vienkāršs un fizisks darbs – malkas krāmēšana, mežu zāģēšana.

S.Virse skaidro notikumu attīstību – kad cilvēks, kurš meklē darbu, piekrīt, tad tiek paskaidrots, ka nepieciešams uz viņa vārda atvērt kontu, lai būtu kur ieskaitīt algu. Tālāk seko kopīgs ceļš uz galvaspilsētu, kur potenciālais darba ņēmējs uz sava vārda atver kontu kredītiestādē un pēc krāpnieku lūguma, pārkāpjot kredītiestādes noteikumus par savu datu nenodošanu citām personām, viņiem nodod visus saņemtos dokumentus, tostarp arī internetbankas piekļuves kartes. Diemžēl sekas visai bēdīgas, jo pēc konta atvēršanas un visu dokumentu saņemšanas potenciālais darba devējs pazūd, savukārt pēc kāda laika cilvēku sāk meklēt aizdevēji, jo izrādās, ka viņa vārdā, izmantojot krāpniekiem nodotos internetbankas pieejas dokumentus, ir paņemti vairāki interneta vidē pieejamie īstermiņa kredīti, kas tikuši ieskaitīti viņa paša atvērtajā kontā.

Policija abos gadījumos ir sākusi kriminālprocesus un aicina būt atbildīgiem, un nekādā gadījumā nenodot personīgu informāciju svešām personām, lai arī kādus zelta kalnus tie solītu.

Sagatavojusi Anda Dzenža