Ziņas

Sabiedrība

“Paradīze 89” tapšanas procesā

Top filma. Jau šodien Rīgā tiek sākta filmas "Paradīze 89" telpu ainu filmēšana.Foto: NO ALBUMA

Vakar Rīgā tiks uzsākta filmēšana pilnmetrāžas mākslas filmai “Paradīze 89”, kas rekonstruēs notikumus 1989. gadā. Filmēšana Rīgā norisināsies līdz 22. jūlijam, savukārt 25. jūlijā tā tiks uzsākta Cēsīs. Filma klajā nāks 2018. gadā un būs viena no tiem mākslas darbiem kino žanrā, kas veltīti “Latvijas simtgadei”.

Filmā vienu no četrām galvenajām varonēm tēlo Cēsu 1. pamatskolas skolniece Marta Ģertrūde Auzāne. Savukārt “Baltijas ceļa” masu skata atainošanai tika aicināts ikviens cēsnieks, kino entuziasts un citi interesenti, kas vēlas nokļūt un iemūžināt sevi filmā. Izpildproducente Elīna Zazerenska norāda, ka cilvēku atsaucība masu skatu atlasei esot bijusi liela. “Vislielāko atsaucību izrādīja cilvēki, kuriem ir vairāk brīva laika, savukārt cilvēki, kuri strādā – mazāk – ,tāpēc aktīvākie bija vecāka gada gājuma cilvēki un vecāki, kuriem mājās ir mazi bērni. Lielu paldies jāsaka dāmām no kora “‘Ābele”. Tāpat, lai atrastu cilvēkus masu skatiem, nācās staigāt pa pilsētas ielām un uzrunāt tos,” atzīst E. Zazerenska.


Atsaucību izrādījuši teju 300 cilvēku, un visi 20. augustā tiek gaidīti uz “Baltijas ceļa” ainas filmēšanu. “Daudzi cilvēki, kuri bija ieradušies uz atlasi 4. un 5. jūnijā, no mums joprojām nav saņēmuši atbildes, bet ne tādēļ, ka viņiem esam atteikuši, bet tāpēc, ka darba ir ļoti daudz. Līdztekus tam aktīvi notiek kandidātu atlase, kurus mēs aicināsim uz citām ainām, piemēram, epizodēm pie veikaliem un uz ielām. Tāpat, filmas veidotājiem apspriežoties, nācās secināt, ka būs jāpieaicina vēl cilvēki, jo, lai atainotu “Baltijas ceļu”, ir nepieciešams daudz plašāki masu skati. Sākotnēji plānojām, ka filmas pēcapstrādē, izmantojot tehnoloģiskās iespējas, masu skatus izveidos datorprogrammā, tomēr nekas nespēj aizstāt to, ka apvienojas cilvēki, kuri spēj rekonstruēt “Baltijas ceļa” ainu. Tas izskatīsies daudz labāk. Tieši tāpēc 9. jūlijā Cēsīs, Skolas ielā 6, atkal notiks masu skatu aktieru atlases. Uz to ieteicams ierasties 80. gadu stilā, tomēr, ja šāds apģērbs nav, var nākt tāpat,” aicina aktieru atlases vadītāja Dace Jokste.

Cilvēki arī tika aicināti filmas vajadzībām ziedot pagājušā gadsimta 80.gadu mēbeles un interjera priekšmetus, tai skaitā vecus iepakojumus, piena pudeles, radio aparātus, padomju laika saimniecības lietas. Tomēr atsaucība esot bijusi niecīga. “Tika atnesti daži sīkumi, vērtīgākais no tiem bija radioaparāts. Sapratām, ka filmas veidotājiem pašiem jāorganizē mantu atrašana,” tā E. Zazerenska.