Ziņas

Sabiedrība

Parādi sarukuši

Drīz. Daudzdzīvokļu nami Cēsīs siltumu saņems, līdzko pieprasīs.Foto: Māris Buholcs

Uzņēmums SIA “Cēsu siltumtīkli” veic pēdējos sagatavošanās darbus jaunajai 2016./ 2017. gada apkures sezonai, kas vairs nav aiz kalniem. Uzņēmuma direktors Juris Ņilovs stāsta, ka pilsētā veikta siltumtīklu hidrauliskā pārbaude, noslēgumam tuvojas darbi Cēsu stadionā, kur veikts siltumtrases remonts: “Jāatzīmē, ka lielā daļā pilsētas ēku, kurās izmanto centralizētās siltumenerģijas pakalpojumus, vēl nav veikta siltummezgla ievada hidrauliskā pārbaude. Tā kā līdz apkures sezonas sākumam atlicis mazliet vairāk nekā mēnesis, aicinu ēku īpašniekus un apsaimniekotājus aktīvāk veikt šīs pārbaudes.”

Runājot par maksājumu parādiem, kas savulaik Cēsīs bija ļoti smags jautājums, J. Ņilovs norāda, ka situācija pēdējos gados uzlabojusies. Salīdzinot ar apkures sezonas beigām, šobrīd parāds samazinājies par 24 procentiem, un 31.augustā kopējā parāda summa bija 217 156 eiro. Var atgādināt, ka pirms dažiem gadiem parāds par siltumu pārsniedza pusmiljonu eiro.

“Šāds samazinājums panākts, pateicoties iepriekšējo gadu darbam ar ļaunprātīgajiem nemaksātājiem,” norāda J. Ņilovs. “Šo darbu turpināsim, lai nerastos situācijas, ka kaimiņam jāmaksā par otru kaimiņu, kā to var novērot citās pilsētās. Liels paldies visiem iedzīvotājiem, kuri apzinīgi nomaksājuši rēķinus par siltumenerģiju, kā arī māju vecākajiem par ieguldīto darbu parādu samazināšanai.

Lai laikā un mierīgi uzsāktu jauno apkures sezonu, ēku īpašniekiem vajadzētu laikus iesūtīt iesniegumus par apkures pieslēgšanu un neatlikt to uz pēdējo brīdi.”