Ziņas

Kriminālziņas

Par vīrieša nosišanu Smiltenē – iespaidīgi cietumsodi

Krimināllietā par vīrieša nosišanu Smiltenē apsūdzētajiem Gintam Brunavam un Pavelam Krivonogovam Valkas rajona tiesa piespriedusi attiecīgi astoņu gadu un sešu mēnešu un astoņu gadu un deviņu mēnešu cietumsodus ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Ņemot vērā to, ka Brunavam ir arī neizciests sods, kā galīgo soda mēru tiesa viņam piemēroja reālu brīvības atņemšanu uz desmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Abiem apsūdzētajiem solidāri būs jāsedz 1800 eiro materiālā kompensācija Juridiskās palīdzības administrācijai, bet Brunavam – arī 40 eiro kompensāciju par labu Krivonogovam.

Pilns spriedums minētajā lietā būs pieejams no 18.aprīļa.

Prokurors apsūdzētajiem Brunavam un Krivonogovam bija pieprasījis cietumsodus uz attiecīgi deviņiem gadiem un astoņiem gadiem un astoņiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Ņemot vērā to, ka Brunavam ir arī neizciests sods, kā galīgo soda mēru viņam bija lūgts piemērot reālu brīvības atņemšanu uz desmit gadiem un sešiem mēnešiem bez mantas konfiskācijas ar policijas kontroli uz vienu gadu un probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Abiem apsūdzētajiem solidāri tika prasīts segt 1800 eiro materiālo kompensāciju Juridiskās palīdzības administrācijai, bet Brunavam – arī 40 eiro kompensāciju par labu Krivonogovam.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai abi apsūdzētie vīrieši pagājušā gada 3.oktobrī, atrodoties Smiltenē, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās nolaupījuši cietušajam vīrietim ne mazāk kā piecus eiro, aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Vēlāk abi apsūdzētie, mantkārīgu tieksmju vadīti, ne mazāk kā 15 minūtes sita cietušo pa dzīvībai svarīgiem orgāniem, pēc tam cietušo izģērba un atstāja guļot, kā rezultātā iestājās viņa nāve.

Tāpat viens no apsūdzētajiem paņēma no cietušā virsjakas kabatas izņemto pasi un to sadedzināja, tādējādi tīši iznīcinot dokumentu, kas piešķir tiesības privāto un publisko tiesību jomā.

Savukārt otrs apsūdzētais atklāti nolaupīja cietušajam piederošo mobilo telefonu 15 eiro vērtībā.

Tāpat pagājušā gada 2.oktobrī otrs apsūdzētais, atrodoties uz ielas citā pilsētā Valkā, mantkārīgā nolūkā izrāva kādai sievietei no rokām naudas maku ar tajā esošo naudu un aizskrēja, tādējādi nodarot cietušajai mantisko zaudējumu ne mazāku kā 45 eiro apmērā.