Ziņas

Sabiedrība

Par vienu atpūtas vietu būs vairāk

PIRMS PĀRMAIŅĀM. "Siena aiz koprades mājas „Skola6” drīz pārtaps par gleznu," stāsta vadītāja Dita Trapenciere. Foto: Aivis Riekstiņš

Koprades mājas “Skola6” aktīvisti ķērušies klāt pagalma labiekārtošanai, lai augusta beigās ikvienam cēsniekam būtu vieta, kur atvilkt elpu un baudīt vecpilsētas sajūtu.

“Skola6” vadītāja Dita Trapenciere stāsta, ka Cēsu vecpilsētā ir ļoti maz pagalmu, kuri būtu visiem pieejami. “Lielākoties, lai cilvēks vienkārši baudītu laiku, ir jādodas uz kafejnīcu, kaut kas jāpērk. Tādēļ radās ideja izveidot pagalmu, kurā var pasēdēt, atpūsties. Mums ir mājīgs pagalms, tikai nepieciešams to labiekārtot. Sarežģītākais ir sakārtot segumu, jo daļa pagalma ir flīzēta, daļa nobērta ar smiltīm. Plānojam, ka pagalma lielākā daļa tiks noflīzēta, lai izveidotu mozaīku, tomēr ar piemērotu materiālu atrašanu neiet raiti, ” atzīst koprades mājas vadītāja.

Lai pagalmu padarītu pievilcīgāku apmeklētājiem, uz koprades mājas sienas taps glezna, tāpat tiks nomainīti vārti. “Aiz esošajiem vārtiem pagalms nav redzams, jo tie ir masīvi, tāpēc to vietā tiks uzstādīti vārti, caur kuriem ikvienam garāmgājējam un interesentam būs iespējams iepazīties ar notiekošo. Vakaros vārti uz pagalmu būs slēgti, bet pa dienu gaidīsim ciemos ikvienu,” informē Dita Trapenciere.

Viņa atklāj, ka vienā pagalma stūrī atradīsies galdi un krēsli, būs pieejami dažādi žurnāli un grāmatas, pagalmā būs iekārtots arī rotaļu stūris bērniem. “Rotaļu stūris atšķirsies no Maija parkā esošā bērnu laukuma, jo būs nevis konstrukcijas fiziskām nodarbēm, bet radošo domāšanu veicinošas spēles. Plānota arī tāfeles siena, uz kuras bērni varēs izpausties. Ideju, ko šajā pagalmā varētu rīkot, ir daudz. Ziemā darbība neapstāsies, jo pagalmā var organizēt dažādas ar ziemu saistītas aktivitātes, piemēram, rīkot sniegavīru čempionātu,” par tālejošākiem pagalma izmantošanas plāniem spriež koprades mājas „Skola6” vadītāja Dita Trapenciere.