Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē Lieldienu brīvdienās informē policija

Lieldienu brīvdienas Vidzemes reģionā aizvadītas salīdzinoši mierīgi, lielākoties reģistrēti dažādi konflikti. Arī ceļu satiksmē situācija vērtējama pozitīvi, kopumā piecu dienu laikā notikuši 23 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem vienā vieglas traumas guvuši divi cilvēki.

Laikā no 2.aprīļa līdz 7.aprīlim Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 340 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 64 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par astoņām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 32 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 116 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 32 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Svētku laikā notikuši 23 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši divi cilvēki. Lieldienās ceļu policija strādāja pastiprinātā režīmā, pievēršot uzmanību tam vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola reibumā, kā arī vai ievēro citus ceļu satiksmes noteikumus. Brīvdienās pieķerti 13 iereibuši autovadītāji un par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 135 vadītāji.

Kopumā par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 444 protokoli.

2.aprīlī Priekuļu novada Liepā, Maija ielā, pie kāda vīrieša dzīvesvietā atrasta un atsavināta alkoholisko dzērienu izgatavošanas ierīce un 60 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Par šo pārkāpumu sākta administratīvā lietvedība.

3.aprīlī pulksten 15.30 Beverīnas novada Kauguru pagastā, uz autoceļa Valmiera – Smiltene, apturēta 1982.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna “Renault Master”, kurā tika atrasti un atsavināti 200 litri dīzeļdegvielas bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem. Policijā sākta administratīvā lietvedība.

6.aprīlī pēc pulksten 19 Gulbenes novada Lizuma pagastā, uz autoceļa Druviena – Lizums, apturēta 1954.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna “VW Passat”, kuras bagāžas nodalījumā policija atrada un atsavināja 200 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes markām. Par notikušo sākta administratīvā lietvedība.

Brīvdienu laikā policijas klātbūtne bijusi nepieciešama vairākos konfliktos. Tā, piemēram, 3.aprīlī ap pulksten 16 Beverīnas novada Kauguru pagastā, Līčos, starp vairākām personām izcēlies konflikts, kā rezultātā miesas bojājumus guvuši trīs vīrieši – dzumuši 1968., 1998. un 1974.gadā. Visi cietušie atradās alkohola reibumā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

3.aprīlī plkst. 2 naktī Rūjienā, Upes ielā, kultūras centrā, 1981.gadā dzimušu vīrieti piekāva pagaidām nenoskaidrota persona.

4.aprīlī ap pulksten 1 naktī Valkā, Semināra ielā, kāda konflikta laikā miesas bojājumus guvuši 1986. un 1985.gadā dzimuši vīrieši, kuri nogādāti mediķu aprūpē. Policija noskaidro visas konfliktā iesaistītās personas.

4.aprīlī īsi pirms pulksten 2 naktī Valmierā, Tērbatas ielā, 1977.gadā dzimušam, iereibušam vīrietim izcēlies konflikts ar pagaidām nenoskaidrotu personu, kā rezultātā vīrietis guvis traumas un nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro apstākļus.

4.aprīlī ap pulksten 18 Priekuļu novada Veselavas pagastā pagaidām nenoskaidrota persona nodarījusi miesas bojājumus 1952.gadā dzimušam iereibušam vīrietim, kurš nogādāts slimnīcā.

Administratīvo sodu saņēmuši arī vairāki iedzīvotāji, kuri dēļ pārlieku lielā alkohola reibuma vairs saviem spēkiem nespēja pārvietoties. 2.aprīlī pēc pulksten 16 saņemta informācija, ka Madonas slimnīcā atrodas pārlieku iereibis 1974.gadā dzimis vīrietis, kurš nespēj pārvietoties pats saviem spēkiem. Iereibušais nogādāts policijā atskurbšanai.

2.aprīlī ap pulksten 15 Valmierā, Meža ielā, zemē gulēja iereibis 1968.gadā dzimis vīrietis, kurš nogādāts atskurbšanai policijā.

2.aprīlī Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastā zemē gulēja pārlieku iereibis 1960.gadā dzimis vīrietis, kurš, lai nenodarītu kaitējumu sev, tika nogādāts dzīvesvietā.

3.aprīlī plkst. 22 saņemta informācija par kādu Valmierā, pie veikala “top!”, zemē guļošu vīrieti. Noskaidrots, ka 1970.gadā dzimušais vīrietis bija pārlieku lietojis alkoholiskos dzērienus, kā rezultātā nespēja pārvietoties, un, lai neapdraudētu savu un citu drošību, vīrietis tika nogādāts iecirknī atskurbšanai.

3.aprīlī pēc pulksten 23 Alojā, Tirgus laukumā, gulēja pārlieku iereibis 1966.gadā dzimis vīrietis, kurš tika nogādāts medicīnas iestādē.

6.aprīlī pēc pulksten 20 Valmierā, Rīgas ielā, pie veikala “ZZK”, zemē gulēja pārlieku iereibis 1949.gadā dzimis vīrietis, kurš nogādāts policija iecirknī.

6.aprīlī pēc pulksten 21 saņemta informācija, ka Salacgrīvā, Rīgas ielā, zemē gulēja kāds 1959.gadā dzimis vīrietis, kurš nogādāts savā dzīves vietā.

3.aprīlī Valmieras policijā saņemta informācija par divu akumulatoru zādzību no kādas kravas automašīnas Burtnieku novada Burtnieku pagastā. Automašīna atradās kādas mājas pagalmā, un zādzība notikusi laikā no 1. līdz 3.aprīlim. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

3.aprīlī pēc pulksten 16 Alūksnē, Jāņkalna ielā, pagaidām nenoskaidrots vīrietis nozadzis 1986.gadā dzimušam vīrietim piederošu maisiņu, kurā atradās dažādas personīgās mantas. Policijā sākts kriminālprocess.

3.aprīlī Valkas novada Valkas pagastā konstatēts, ka laika no 2. līdz 3.aprīlim, atlaužot kāda īpašuma vairāku palīgēku durvis, nozagts motorollers, akumulators un divpadsmit 20 litru tilpuma kannas ar dīzeļdegvielu. Uzsākot izmeklēšanu, policija nozagtās mantas atrada tur pat netālu no zādzības izdarīšanas vietas. Policija pārbauda divu personu saistību ar šo zādzību. Sākts kriminālprocess.

4.aprīlī Valmieras policijā saņemta informācija par velosipēda zādzības faktu Valmierā, Rūpniecības ielā. Zādzība iespējams notikusi laika posmā no 28.marta līdz 4.aprīlim, atlaužot kāpņutelpā esošās ratiņtelpas durvis. Nozagts sarkanas krāsas “ZZK” kalna tipa velosipēds. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

Līdzīgs gadījums reģistrēts arī Burtnieku novada Matīšos, kur kādam 1979.gadā dzimušam vīrietim nozagts gaiši zilas krāsas kalna tipa velosipēds. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

4.aprīlī Madonas policijā saņemta informācija, ka Varakļānu novada Varakļānu pagastā no kāda uzņēmumam piederošas plastmasas tvertnes nozagti aptuveni 45 kilogrami zivju. Policijā sākts kriminālprocess un tiek veiktas izmeklēšanas darbības.

6.aprīlī Burtnieku novada Ēveles pagastā konstatēts, ka, izsitot loga stiklu, iekļūts kādā mājā un, uzlaužot durvis, iekļūts garāžā. No abām telpām nozagti mūzikas instrumenti, kā arī motorzāģis un trimmeris. Cietušajam nodarīti aptuveni 1000 eiro lieli zaudējumi. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

6.aprīlī Cēsīs, Valmieras ielā, no mājas pagalma nozagta ķerra. Policija saistībā ar šo zādzību pārbauda kādu 1980.gadā dzimušu vīrieti.

3.aprīlī īsi pirms pulksten 10 no rīta, Cēsīs, Uzvaras bulvārī, 1965.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna “Toyota Rav4” sadūrās ar pagaidām nenoskaidrotu automašīnu, kas notikuma vietu atstāja, neziņojot policijai. Policija noskaidro apstākļus un iesaistīto automašīnu.

2.aprīlī saņemta informācija, ka laika posmā no pulksten 18 līdz 21 Limbažos, Ganību ielā, pagaidām nenoskaidrota persona ar nenoskaidrotu transportlīdzekli ietriecās mājas sienā, to bojājot. Vadītājs notikuma vietu atstājis, neziņojot policijai. Policija noskaidro visus apstākļus un iesaistīto transportlīdzekli.

6.aprīlī ap pulksten 7 Alojas novada Staicelē, Lielā ielā, 1969.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “VW Golf”, iespējams, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā automašīna saslīdēja un nobrauca no ceļa braucamās daļas. Negadījumā cieta automašīnas vadītāja un 2004.gada dzimis zēns. Cietušajiem sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

Lieldienās policija uz Vidzemes ceļiem pieķērusi 13 iereibušus autovadītājus. 3.aprīlī plkst.10 Valkā, Varoņu ielā, 1980.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi 80” stūres bija sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un 1,68 promiļu alkohola reibumā.

4.aprīlī pēc pulksten 2 naktī, Gulbenes novada Lejasciema pagastā, autoceļa Smiltene – Gulbene 45.kilometrā, pieķerts iereibis automašīnas “Nissan 100 NX” vadītājs. 1986.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,12 promiļu reibumā un bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

4.aprīlī ap plkst.3 naktī Limbažu novadā, autoceļa Ragana – Limbaži 29.kilometrā, 1981.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Sharan” stūres bija sēdies 3,01 promiles reibumā.

4.aprīlī plkst. 8.15 Cēsīs, Zvirbuļu ielā, 1961.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Opel Vectra” stūres bija sēdies 0,52 promiļu reibumā.

4.aprīlī pēc pulksten 15 Gulbenes novada Jaungulbenē, uz vietējas nozīmes ceļa pieķerts iereibis automašīnas “Audi” vadītājs. 1969.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 0,75 promiļu reibumā.

4.aprīlī pēc pulksten 19 Gulbenes novada Rankā 1976.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Peugeot” stūres bija sēdies 1,52 promiļu reibumā.

4.aprīlī pulksten 21.45 Amatas novada Ģikšos, autoceļa Ērgļi – Drabeši 45.kilometrā, 1989.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Bora” stūres bija sēdies ne tikai bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet arī 1,65.promiļu reibumā.

5.aprīlī pēc pusnakts Valmierā, uz Matīšu šosejas, 1983.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “BMW X5” 1,18 promiļu reibumā.

6.aprīlī pēc pulksten 13 Gulbenes novada Lejasciema pagastā, Sinolē, autoceļa Sinole – Māli 1.kilometrā, pieķerts 1975.gadā dzimis vīrietis, kurš pie automašīnas “Audi 80” stūres bija sēdies 3,33 promiļu reibumā un bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

6.aprīlī pēc pulksten 18 Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastā, autoceļa Garkalne – Alauksts 89.kilometrā, 1986.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi 80” stūres bija sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un 1,9 promiļu alkohola reibumā.

7.aprīlī plkst. 3.07 Madonā, Raiņa ielā, pieķerta iereibusi automašīnas “Honda Civic” vadītāja. 1960.gadā dzimusī sieviete pie automašīnas stūres bija sēdusies 2,87 promiļu reibumā.

4.aprīlī ap pulksten 10 konstatēts, ka Alūksnē, Pils ielā, muzeja teritorijā apgāztas akmens skulptūras. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

6.aprīlī Alūksnes novada Liepnas pagastā, Liepnas brīvdabas estrādē pagaidām nenoskaidrotas personas sabojājušas estrādes grīdas dēļus. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iesaistītās personas.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža