Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 213 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 37 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par sešām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti deviņi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 69 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 35 noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 21 ceļu satiksmes negadījumu. Divos negadījumos cietuši divi cilvēki.

Reģistrēti trīs gadījumi, kad autovadītāji pie automašīnas stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 257 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 118 administratīvo pārkāpumu protokoli.

25.aprīlī pulksten 20 Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlušās strīda rezultātā 1979.gadā dzimis vīrietis ar cirvi iesitis 1971.gadā dzimušam vīrietim. Cietušais nogādāts slimnīcā, taču dzīvībai briesmas nedraud. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

26.aprīlī, pēc pusnakts, Gulbenes novada Tirzā, pie kultūras nama, 1970.gadā dzimusi sieviete konstatēja, ka nozagta automašīna “Audi 80”. Nozagtā automašīna atrasta avarējusi uz autoceļa Ozoli – Liezere – Tirza – Stāķi. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

26.aprīlī pēc pulksten 9 Amatas novada Amatas pagastā, uz autoceļa Cēsis – Skaļupe – Ķūķu klintis, konstatēts, ka nakts laikā pamatīgi sabojāta ceļa malā novietotā automašīna “Audi A6”. Automašīnai sabojāts priekšējais stikls, atlaužot bagāžas nodalījumu, nozagtas vairākas riepas, kā arī no salona nozagata automegnetola un citas mantas. Policijā par notikušo sākt kriminālprocess, notiek visu apstākļu pārbaude.

26.aprīlī Madonas policijā saņemta informācija, ka laika posmā no 19. līdz 26.aprīlim Madonas novada Dzelzavas pagastā atlauzts malkas šķūnītis un no tā nozagta 30 m3 malka. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

26.aprīlī Alūksnē, Tālavas ielas un Malienas ielas krustojumā, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu ietriecoties sabojājis apgaismes stabu. Vadītājs negadījuma vietu atstājis, neziņojot par notikušo policijai. Policija noskaidro apstākļus un vainīgo. 26.aprīlī ap pulksten 13 saņemta informācija par kādu iereibušu vīrieti, kurš Burtnieku novada Rencēnos, Valmieras ielā, atrodas uz ceļa braucamās daļas un apdraud savu un apkārtējo drošību. 1969.gadā dzimušais vīrietis nogādāts policijā atskurbšanai vīrietis.

26.aprīlī saņemta informācija, ka Limbažos, krītot no stāvoša motocikla, traumas guvusi kāda 1982.gadā dzimusi sieviete. Policija noskaidro apstākļus.

25.aprīlī pēc pulksten 19 saņemta informācija, ka Valmierā, Stacijas ielas un Meža ielas krustojumā, kāds jaunietis nolauzis ceļa zīmi. Policija noskaidro apstākļus un kāda 1995.gadā dzimuša jaunieša saistību ar notikušo.

25.aprīlī pēc pulkten 4 no rīta Cēsīs, Noliktavas ielā, ceļu norobežojošās barjerās ietriecās stipri iereibuša šofera vadītā automašīna “Ford”. Kā liecina sākotnējā informācija, 1967.gadā dzimušais autovadītājs nav spējis novaldīt automašīnu. Vadītāja izelpā konstatētas 2,45 promiles alkohola. Negadījumā nav cietušo.

24.aprīlī Cēsīs, Zvirbuļu ielā, konstatēts, ka, brīvi piekļūstot, no kāda dzīvokļa nozagts motorzāģis “Husqvarna”. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

24.aprīlī saņemta informācija, ka Ērgļu novada Jumurdas pagastā no kāda īpašuma teritorijas nozagts arkls, vagotājs, traktora akumulators un ripzāģa motors. Policijā sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

24.aprīlī saņemta informācija par laivas zādzību Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kas bija novietota jūras malā. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

24.aprīlī pirms pulksten 15 Lubānā, Krasta ielā, 1993.gadā dzimis vīrietis, vadot “Mitsubishi L200”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs, kurš nogādāts slimnīcā.

24.aprīlī ap pulksten 18 Valkā, Raiņa ielā, veikalā “Maxima”, divu alkohola pudeļu zādzībā pieķerts 1966.gadā dzimis Igaunijas pilsonis, kurš mēģināja nozagt divas 0,7 litru tilpuma ruma pudeles. Zādzība laikus pamanīta un prece atdota veikalam. Policijā sākts kriminālprocess.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža