Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 186 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 28 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēti deviņi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 74 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 35 noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 17 ceļu satiksmes negadījumiem. Trīs negadījumos cietuši pieci cilvēki.

Reģistrēti pieci gadījumi, kad autovadītāji pie automašīnas stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 238 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 86 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Brīvdienās pie automašīnas stūres pieķerti pieci iereibuši vadītāji, divos gadījumos dzērājšoferi izraisījuši ceļu satiksmes negadījumus, vienā no tiem cietuši trīs cilvēki.

27.martā īsi pirms pulksten 20 autoceļa Valmiera – Rūjiena – Unguriņi 4.kilometrā iereibis 1991.gadā dzimis automašīnas “Honda” vadītājs ietriecās stāvošā automašīnā “Audi”. Negadījumā traumas guva “Audi” vadītāja, 1978.gadā dzimusi sieviete, un divi “Honda” pasažieri – 2009.gadā dzimis zēns un 1992.gadā dzimis vīrietis. Iereibušais autovadītājs pie stūres bija sēdies ne tikai alkohola reibumā, bet arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Par notikušo sākts kriminālprocess.

28.martā pēc vieniem naktī Valmierā, Ausekļa ielā, mājas sētā un kokā ietriecās iereibuša 18 gadus veca jaunieša vadītā automašīna “Peugeot Bipper”. Jaunietis pie stūres bija sēdies 1,26 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

Aizvadītās brīvdienās konstatētas vairākas metāllūžņu zādzības. Laikā no 27. līdz 29.martam Salacgrīvas novada Liepupes pagastā no kādas teritorijas nozagta aptuveni tonna metāllūžņu, sadedzis metināmais aparāts, automašīnas motors un citas mantas.

29.martā pēc pulksten 14 Limbažu novadz Skultes pagastā, Abrenes ielā, no dārza mājas teritorijas nozagti dažādi metāla izstrādājumi un dārza instrumenti. Savukārt laikā no 25.martam līdz 29.marta pēcpusdienai Priekuļu novada Priekuļu pagastā, Dukuros, izsitot ēkas loga rūti, no tās nozagta metāla izlietne, čuguna katls un 50 metrus garš pagarinātājs. Policijā visos gadījumos sākti kriminālprocesi.

29.marta rītā konstatēts, ka Valkas novada Valkas pagastā kādai ēkai atlauztas durvis un nozagti 20 litri dīzeļdegvielas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

29.marta rītā konstatēts, ka Alūksnē, Pils ielā, pagaidām nenoskaidrota persona apgāza sešas akmens skulptūras. Skulptūras nav bojātas. Policija noskaidro apstākļus.

29.martā pēc pulksten 17 Valmierā, Limbažu ielas un Beātes ielas rotācijas aplī, pagaidām nenoskaidrota persona ar automašīnu “Citroen Berlingo” ar Igaunijas valsts numura zīmēm uzbrauca ceļa aizsargbarjerai, to bojājot, un no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot policijai. Policija noskaidro automašīnas vadītāju.

29.marta rītā Valmieras policijā saņemts zvans, ka K.Baumaņa ielā pie kāda dzīvokļa durvīm dauzās nepazīstams vīrietis. Kā vēlāk noskaidrots, nelūgtais viesis bijis kāds 1984.gadā dzimis vīrietis, kurš esot alkohola reibumā, sajaucis dzīves vietas durvis.

29.martā pulksten 17.50 Valkā, Raiņa ielā, apturēta automašīna “VW Passat”. 1984.gadā dzimušais automašīnas vadītājs pie stūres bija sēdies 1,25 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

29.martā pēc pulksten vieniem naktī Cēsīs, Lenču ielā, pieķert iereibis “Audi 100” vadītājs. 1984.gadā dzimušais automašīnas vadītājs pie stūres bija sēdies 2,2 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

29.martā ap plkst.17.30 Smiltenē, Raiņa ielā, 1992.gadā dzimis vīrietis ar automašīnu “BMW” ietriecās apgaismes stabā, kā arī sabojāja ēkas sētu. Sākotnējā informācija liecina, ka jaunais vīrietis nav izvēlējies atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā automašīna sāka slīdēt un vadītājs nespēja to savaldīt. Negadījumā nav cietušo. Policija noskaidro visus apstākļus.

28.martā Cēsu policijā saņemta informācija par automašīnas “BMW 530” zādzības faktu Cēsīs, Vilku ielā. Zādzība notikusi no 27.marta pulksten 17 līdz 28.marta pulksten 15. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

28.martā Limbažu novada Skultes pagastā konstatēts, ka pagaidām nenoskaidrotas personas iekļuvušas vasarnīcā, kur nozagtas dažādas vērtīgas mantas vairāk nekā 6000 eiro apmērā. Zādzība, iespējams, notikusi laikā posmā no 7. līdz 28.martam. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

28.martā saņemta informācija, ka Smiltenes novada Bilskas pagastā kādas mājas saimniecības ēkai izsistas piecas loga rūtis. Policijā par mantas bojāšanu sākts kriminālprocess.

27.martā saņemta informācija, ka 26.martā ap pulksten 15 Limbažos, uz Limbažu apvedceļa, pagaidām nenoskaidrotai personai piederošs suns sakodis 2003.gadā dzimušu meiteni. Suns iekodis pirkstā un cietušajai sniegta medicīniskā palīdzība. Policijā sākta administratīvā lietvedība un tiek noskaidrots suņa īpašnieks.

27.martā pēc pulksten 17 Burtnieku novada Burtniekos, Jaunā ielā, 1987.gadā dzimušu vīrieti sakodis kaimiņu suns. Cietušajam sniegta medicīniskā palīdzība, policija noskaidro notikušā apstākļus.

28.martā ap pulksten trijiem naktī Mazsalacā, Pērnavas ielā, pieķerts iereibis automašīnas “Opel Vectra” vadītājs. 1990.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,64 promiļu reibumā, turklāt bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Policijā sākts kriminālprocess.

27.martā pulksten 12.40 Alūksnē, Pils ielā, 1929.gadā dzimusi sieviete pakļuvusi zem velosipēda, kuru vadīja 2001.gadā dzimis pusaudzis. Cietusī sirmgalve nogādāta slimnīcā, policija noskaidro negadījuma apstākļus.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža