Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 184 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 34 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par divām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 16 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 69 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 24 noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par sešiem ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā dzīvību zaudējis viens cilvēks.

Reģistrēti astoņi gadījumi, kad autovadītāji pie automašīnas stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 288 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 79 administratīvo pārkāpumu protokoli.

21.martā īsi pirms pulksten 20 Limbažu novadā ceļu satiksmes negadījumā dzīvību zaudējis kāds 1974.gadā dzimis vīrietis. Negadījums noticis autoceļa Rīga – Ainaži 41.kilometrā, kad kravas automašīna “Volvo”, kuru vadīja 1954.gadā dzimis vīrietis, aizķēra gājēju, kurš no gūtajām traumām mira ceļā uz slimnīcu. Sākotnējā informācija liecina, ka gājējs, iespējams, atradies uz ceļa braucamās daļas un bez jebkāda veida atstarojošiem elementiem, kā rezultātā kravas automašīnas vadītājs viņu pamanījis pēdējā brīdi un nav spējis izvairīties no uzbraukšanas. Policijā par notikušo negadījumu sākts kriminālprocess un notiek negadījuma apstākļu izmeklēšana.

22.martā Gulbenē, Litenes ielā, pagaidām nenoskaidrota īpašnieka suns sakodis 2008.gadā dzimušu zēnu, kuram pēc notikušā sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

22.martā policijā saņemta informācija, ka nedēļas nogalē Gulbenes novada Stradu pagastā pagaidām nenoskaidrotas personas, atlaužot kāda īpašuma durvis, iekļuva telpās un nozaga krūmzāģi, koku gāžamo lāpstu un koku pacelšanas āķus. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

20.martā saņemta informācija, ka Salacgrīvas novada Liepupes pagastā no kāda īpašuma nozagti celtniecības materiāli. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

Piektdien, 20.martā, Cēsu policija konstatējusi vairākus gadījumus, kad tirdzniecības vietās nepilngadīgām personām pārdoti gan tabakas izstrādājumi, gan alkoholiskie dzērieni. Divi gadījumi konstatēti divās tirdzniecības vietās Cēsīs, kad nepilngadīgai personai pārdotas cigaretes. Šāds pārkāpums fiksēts arī Vecpiebalgas novada Dzērbenē. Turpat, pārbaudot kādu citu tirdzniecības vietu, atklāts, ka kādai nepilngadīgai personai pārdots arī alkohols. Visos gadījumos policija par šiem pārkāpumiem sastādījusi administratīvo pārkāpumu protokolus.

20.martā ap pulksten 21.30 Pārgaujas novada Straupes pagastā, uz autoceļa Dravnieki – Kaijas, policija konstatēja, ka 1964.gadā dzimis vīrietis automašīnā “Mercedes Benz” pārvadā vairāk nekā 900 litrus dīzeļdegvielas bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem. Nelikumīgi apritē nonākusī degviela atsavināta un vīrietim par šo pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Nedēļas pēdējā darba diena ar administratīvo sodu beigusies vairākiem pārlieku iereibušiem iedzīvotājiem. Ap pulksten 20 policijas palīdzība bija nepieciešama kādam 1954.gadā dzimušam vīrietim, kurš, esot stiprā alkohola reibumā, bija nolēmis savās gaitās doties pa autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka braucamo daļu. Lai neapdraudētu pats savu un citu drošību, vīrietis nogādāts Valkas iecirknī atskurbšanai.

Ap to pašu laiku izsaukums saņemts arī Pārgaujas novada Stalbes pagastā, kur alkohols bija pieveicis kādu 1979.gadā dzimušu vīrieti. Vīrietis tika nogādāts dzīvesvietā.

20.martā pēc pulksten 18 Beverīnas novada Brenguļu pagastā, ceļa Valmiera – Smiltene malā, atrasts stipri sareibis un iemidzis 1948.gadā dzimis vīrietis. Alkohols kungam bija atņēmis spēju patstāvīgi pārvietoties, tādēļ viņa paša drošības labad tika nogādāts dzīvesvietā. 20.marta pēcpusdienā piektdienu pārlieku svinējis arī kāds 1960.gadā dzimis vīrietis, kurš atrasts zemē guļošs Cēsīs, Raunas ielā. Vīrietis nodots mediķu aprūpē.

21.martā ap pusnakti Strenču novada Sedā no atbildības par braukšanu bez autovadīšanas tiesībām atkārtoti gada laikā, bēgot no ceļu policijas ekipāžas, centies izvairīties kāds automašīnas “VW Passat” vadītājs. 1990.gadā dzimušais vīrietis uzsāka bēgšanu, taču neveiksmīgi un tika notverts pēc 20 minūšu pakaļdzīšanās. Vadītājam draud sods ne tikai par sēšanos pie stūres bez tiesībām vadīt transportlīdzekli, bet arī nepakļaušanos policijas likumīgajai prasībai apturēt spēkratu.

20.martā ap pulksten 21.00 policijā tika saņemts kādas 1966.gadā dzimušas sievietes zvans par viņas automašīnas “Opel Astra” zādzības faktu Cēsīs, J.Poruka ielā. Par laimi, šim stāstam bija laimīgas beigas – automašīnas īpašniece, novietojot transportlīdzekli stāvēšanai, nebija nodrošinājusi to pret izkustēšanos, kā rezultātā automašīna biju sākusi ripot un, kad spēkrata īpašniece to nevarēja atrasts vietā, kur to novietoja, informēja policiju par zādzības faktu.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža