Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 214 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 42 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par četrām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 14 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 73 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 37 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 20 ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā cietis viens cilvēks.

Reģistrēti septiņi gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 296 administratīvo pārkāpumu protokoli. Par ātruma pārsniegšanu sastādīts 81 administratīvā pārkāpuma protokols.

Madonas policija aizdomās par automašīnas zādzību aizturējusi dienu iepriekš no apcietinājuma atbrīvojušos vīrieti. 22.februārā rītā Madonas policijā tika saņemta informācija, ka nakts laikā Lubānā, Ozolu ielā nozagta automašīna “Audi”, kas atradās mājas pagalmā. Policija nekavējoties uzsāka zādzības izmeklēšanu, un vēlā pēcpusdienā automašīna atrasta avarējusi Ogres novadā, uz autoceļa Rīga – Ērgļi. Vēlāk Rīgā tika aizturēts arī iespējamais aizdomās turamais – kāds 1993.gadā dzimis vīrietis, kurš dienu iepriekš atbrīvojies no ieslodzījuma vietas, kur bija izcietis sodu par identisku noziegumu – automašīnas zādzību. Šajā situācijā aizdomās turamā iespējas tikt pie transportlīdzekļa atviegloja fakts, ka automašīna atradās pagalmā neaizslēgta, turklāt ar aizdedzē atstātām atslēgām. Policija atgādina, ka, arī ja automašīna atrodas šķietami drošā vietā, nekādā gadījumā nevajag to atstāt atvērtu vai ar aizdedzē atstātām atslēgām.

22.februārī ap pulksten 20.40 Salacgrīvā, Kapu ielā, 1936.gadā dzimušu sievieti sakodis suns. Cietusī nogādāta slimnīcā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

22.februārī ap pulksten 9.40 Smiltenē, Baznīcas laukumā, 1976.gadā dzimis vīrietis pieķerts iereibis pie automašīnas “VW Passat” stūres. Vadītājs automašīnu vadīja 1,69 promiļu reibumā. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

22.februārī ap pulksten 15 Gulbenes novada Rankas pagastā, autoceļa Ranka – Druviena 1.kilometrā, 1992.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi 90” stūres bija sēdies 1,93 promiļu reibumā, turklāt bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas apliecības. Par notikušo sākts kriminālprocess.

22.februārī pēc pulksten 18 Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, autoceļa Rīga – Ainaži 99.kilometrā, 1992.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Golf” stūres bija sēdies 2,56 promiļu reibumā un bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Sākts kriminālprocess.

23.februārī pēc pulksten 3 Smiltenē, Dārza ielā, pieķerts iereibis automašīnas “Renault” vadītājs. 1983.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,25 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

20.februārī īsi pirms pulksten 18 Valmierā, Mālu ielā, pieķerts iereibis “VW Passat” vadītājs. 1992.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,12 promiļu reibumā, turklāt bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Policijā sākts kriminālprocess.

23.februārī Valmierā konstatēti divi gadījumi, kad automašīnu vadītāji pie automašīnas stūres sēdušies bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām atkārtoti gada laikā. Pēc pulksten vieniem Valmierā, J.Vītola ielā, šādu pārkāpumu izdarījis kāds 1986.gadā dzimis vīrietis, sēžoties bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām pie “Audi 100” stūres, savukārt pēc plkst.3 naktī identisks gadījums konstatēts Zvaigžņu ielā, kur pie “Opel Kadett” stūres bez vadītāja apliecības atkārtoti gada laikā bija sēdies 1970.gadā dzimis vīrietis. Abiem vadītājiem sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

20.februārī ap pulksten 11 Smiltenes pagastā, autoceļa Smiltene – Valka 2.kilometrā, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbrauca 1932.gadā dzimušam velosipēda vadītājam, kuram pēc negadījuma sniegta medicīniskā palīdzība. Automašīnas vadītājs no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot par negadījumu policijai. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus un iesaistīto vadītāju.

20.februārī policijā saņemta informācija, ka Valmierā, Rīgas ielas un Cēsu ielas krustojumā, automašīnas “Volvo” vadītājs, 1938.gadā dzimis vīrietis, izraisīja sadursmi ar automašīnu “Audi”, kuru vadīja 1988.gadā dzimusi sieviete, un no notikuma vietas aizbrauca. Negadījumā nav cietušo, policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

20.februārī pēc pulksten 15 Limbažu novada Katvaru pagastā, kādā mājā, administratīvās apskates laikā atrastas un atsavinātas 16 puslitra tilpuma plastmasas pudeles ar pagaidām nenoskaidrotas izcelsmes alkoholu. Turpat izņemtas arī 240 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Policijā par notikušo sākta administratīvā lietvedība.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža