Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 177 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 31 noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu (reģistrēta informācija par sešām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti deviņi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 62 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 22 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 22 ceļu satiksmes negadījumiem. Divos negadījumos cietušas divas personas.

Astoņi automašīnas vadītāji pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 290 administratīvo pārkāpumu protokoli. Par ātruma pārsniegšanu sastādīts 91 administratīvā pārkāpuma protokols.

Piektdien, 6.februārī, Burtnieku novada Valmieras pagastā, Valmiermuižā, pie kāda 1977.gadā dzimuša vīrieša Valmieras policija atrada un atsavināja 6 120 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Par notikušo sākta administratīvā lietvedība.

7.februārī aizdomās par 25 litru dīzeļdegvielas zādzību no kravas automašīnas Limbažos aizturēts kāds 1963.gadā dzimis vīrietis. Par notikušo sākts kriminālprocess.

8.februārī pēc pulksten 15 Cēsīs, Gaujas ielā, veikalā “Maxima” aizdomās par pārtikas un kancelejas preču zādzību tika aizturēta kāda 1970.gadā dzimusi sieviete. Zagtās mantas, kuru kopējā vērtība pārsniedz 50 eiro, atdotas veikalam, policijā sākts kriminālprocess.

8.februārī Madonā administratīvi sodīts kāds 1985.gadā dzimis vīrietis, kurš ar agresīvu uzvedību traucēja citu cilvēku mieru un ignorēja vispārpieņemtās uzvedības normas veikalā “Supernetto”.

Madonas policijā saņemta informācija, ka laika posmā no 6.februāra plkst.23 līdz 7.februāra plkst.3 Varakļānos deviņām ēkām apzīmētas fasādes. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Brīvdienās vairāki autovadītāji pie stūres sēdušies diezgan stiprā alkohola reibumā, turklāt trīs gadījumos iereibušie šoferi atteikušies no alkohola koncentrācijas pārbaudes. Jāpiemin, ka šāda atteikšanās autovadītājam neko nedod, jo likumā noteikts, ka tādos gadījumos tiek piemērots maksimālais Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktais sods par transportlīdzekļa vadīšanu pārsniedzot 1,5 promiles.

8.februārī īsi pirms pulksten 8 Valmierā, Rubenes ielā, 1994.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas BMW stūres bija sēdies 2.09 promiļu reibumā. Ap plkst.22 Valmierā, Tērbatas ielā, pieķerts stipri iereibis velosipēda vadītājs. 1968.gadā dzimušais vīrietis velosipēdu stūrēja 2,54 promiļu reibumā, savukārt pēc pulksten 23 Valmierā, Cēsu ielā, 1985.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Honda Accord” stūres bija sēdies ne tikai bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet arī 1,45 promiļu reibumā. Par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

8.februārī Priekuļu pagastā, uz autoceļa Jāņmuiža – Garkalne, pieķerts iereibis traktora vadītājs. 1975.gadā dzimušais vīrietis spēkratu vadīja 1,9 promiļu reibumā.

8.februārī pēc pulksten 16 Madonā, Saieta laukumā, 1958.gadā dzimis vīrietis, esot 2,48 promiļu reibumā, nesavaldīja automašīnu “Audi 80” un ietriecās metāla ceļa nožogojumā. Par laimi negadījumā nav cietušo, taču šoferim nāksies atbildēt par sēšanos pie stūres alkohola reibumā un avārijas izraisīšanu. 7.februārī ap pulksten 9 no rīta, Rūpniecības ielā, 1988.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Ford Focus” stūres bija sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un acīmredzamā reibumā. Vīrietis gan atteicās no alkohola koncentrācijas noteikšanas, taču tas neatbrīvo no atbildības un šādos gadījumos jārēķinās ar maksimālo likumā noteikto sodu par sēšanos pie stūres reibumā.

8.februārī ap plkst.1.30 Smiltenes novada Grundzālē, Avotu ielā, pieķerts iereibis 1996.gadā dzimis jaunietis, kurš pie automašīnas “VW Jetta” stūres bija sēdies ne tikai bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas apliecības, bet arī 1,1 promiles reibumā.

6.februārī Kocēnu pagastā, autoceļa Kocēņi – Limbaži – Tūja 2.kilometrā, 1976.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Mitsubishi” stūres bija sēdies 0, 59 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

6.februārī plkst. 9.40 Salacgrīvas pagasta Svētciemā, Rīgas ielā, 1995.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Golf” stūres bija sēdies ne tikai bez jebkāda veida vadītāja apliecības, bet arī 1,84 promiļu reibumā. Policijā sākts kriminālprocess.

6.februārī pēc pulksten 23 Ērgļos, Oškalna ielā, pieķerts iereibis “Opel Vectra” vadītājs. 1993.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 0,3 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

,b>Aizvadītajās brīvdienās notikuši arī vairāki satiksmes negadījumi. Divos negadījumos cietuši cilvēki. Abi negadījumi notikuši 6.februārī. Īsi pirms pulksten 15 Limbažos, Rīgas ielā, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbraucis 1988.gadā dzimušai sievietei. Sieviete ar sasitumiem nogādāta pie mediķiem. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs, kurš sievietei uzbraucis, viņu nogādājis arī ārstniecības iestādē, taču nav par notikušo ziņojis policijai, kā tas ir jādara gadījumos, ja ceļu satiksmes negadījumā cietušas personas un atstājis notikuma vietu. Šobrīd autovadītājam draud sods par negadījuma vietas atstāšanu.

Otrs negadījums noticis ap pulksten 15 Limbažu novada Vidrižu pagastā, autoceļa Ragana – Limbaži 10.kilometrā, kad 1986.gadā dzimusi sieviete netika galā ar automašīnas “Mazda 323” vadību un nobrauca no ceļa, ietriecoties kokā. Negadījumā cieta vadītāja un veselības pārbaudei slimnīcā nogādāti arī 2006.gadā un 2014.gadā dzimušie pasažieri. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītāja nav izvēlējusies laika apstākļiem un ceļa segumam atbilstošu ātrumu.

8.februārī pēc pulksten 9 Gulbenē, Skolas ielas un Blaumaņa ielas krustojumā, notika automašīnas “Mercedes Benz”, kuru vadīja 1992.gadā dzimis vīrietis, un automašīnas “VW Passat Variant”, kuru vadīja 1985.gadā dzimis vīrietis, sadursme. Negadījumā nav cietušo un bojātas vien automašīnas. Sākotnējā informācija liecina, ka “Mercedes Benz” vadītājs nav devis ceļu automašīnai “VW Passat Variant”, vienlaikus pēc policijas prasības “Mercedes Benz” vadītājam veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi, vadītājs to atteicās darīt. Šāda rīcība neatbrīvo autovadītāju no atbildības par braukšanu reibumā, jo likumā noteikts, ka tādos gadījumos tiek piemērots maksimālais Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktais sods par transportlīdzekļa vadīšanu pārsniedzot 1,5 promiles.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža