Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 124 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 31 noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu (reģistrēta informācija par astoņām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti seši mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 50 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 14 ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā cietis viens cilvēks.

Reģistrēti pieci gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres būti sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 218 administratīvo pārkāpumu protokoli. Par ātruma pārsniegšanu sastādīts 71 administratīvā pārkāpuma protokols.

Brīvdienās saņemta informācija par diviem automašīnu zādzības faktiem, taču abas automašīnas atrastas. Naktī no 31.janvāra uz 1.februāri Valkā, Varoņu ielā, konstatēta automašīnas BMW zādzība. Jau pēc neilga laika automašīna tika atrasta avarējusi tur pat, Varoņu ielā. Savukārt Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastā policijā tika saņemta informācija, ka no kādas mājas pagalma nozagta “Toyota Corolla”. Arī šajā gadījumā automašīna atradās un atgriezta īpašniekam.

1.februārī pēc pulksten sešiem no rīta Valmierā, Ezera ielā, 1971.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi A3” stūres bija sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadītāja apliecības un 0,55 promiļu reibumā. Plkst. 8.35 Smiltenes novada Bilskā 1969.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Golf” stūres bija sēdies bez vadītāja apliecības un 2,56 promiļu reibumā.

31.janvārī ap pulksten trijiem naktī Valmierā, Rīgas ielā, 1986.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi 80” stūres bija sēdies 2,41 promiles reibumā.

Ap pulksten 15 Priekuļu novada Veselavas pagastā, Bērzkrogā, 1969.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Passat” stūres bija sēdies 0,98 promiļu reibumā. Pulksten 11.35 Priekuļu novada Veselavas pagastā, pie Bērzkroga, 1970.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Chrysler Voyager” stūres bija sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadītāja apliecības un acīmredzamā reibuma stāvoklī. Vadītājs no alkohola koncentrācijas noteikšanas atteicās. Par šādu rīcību likums paredz maksimālo sodu.

30.janvārī pēc pulksten 23 Gulbenē, O.Kalpaka ielā, 1992.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi 80” stūres bija sēdies bez vadītāja apliecības un 0,47 promiļu reibumā.

31.janvārī pulksten 13.05 Gulbenes novada Beļavas pagastā, Ozolkalnā, uz autoceļa Smiltene – Gulbene, 1970.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Audi A6”, uzbrauca gājējam – 1941.gadā dzimušam vīrietim. Negadījumā traumas guva gājējs, kurš nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

31.janvārī policijā tika saņemta informācija, ka Burtnieku novada Valmieras pagastā, Valmiermuižā, Viestura laukumā, pagaidām nenoskaidrotas personas izpūtušas celtniecības putas uz mājas sienas un gājēju celiņa. Policija noskaidro apstākļus.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža