Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 187 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 24 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par četrām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti deviņi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 71 nodarījumu pret sabiedrisko kārtību un 38 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 20 ceļu satiksmes negadījumiem. Trīs negadījumos cietuši seši cilvēki un vienā negadījumā bojā gājis viens cilvēks. Pirmdienas rītā Valmierā dzīvību zaudējis vēl viens cilvēks.

Reģistrēti četri gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 302 administratīvo pārkāpumu protokoli. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 70 administratīvo pārkāpumu protokoli.

16.janvārī plkst. 8.50 saņemta informācija, ka Ērgļos no kāda uzņēmuma teritorijas, brīvi piekļūstot, nozagta skalu ražošanas iekārta. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

16.janvārī pēc pulksten 11 Madonas novadā, Liezeres pagastā, autoceļa Cēsis – Madona 63.kilometrā, no ceļa nobrauca 1981.gadā dzimušas sievietes vadītā automašīna “Ford Galaxy”. Negadījumā cieta automašīnas vadītāja un pasažieris – 2000.gadā dzimis zēns. Negadījuma iespējamais iemesls – apledojusi ceļa braucamā daļa kā rezultātā automašīna saslīdējusi un iebrauca grāvī. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

16.janvārī Sedā savstarpēja konflikta laikā sieva ar nazi iedūrusi mugurā savam 1959.gadā dzimušajam vīram, kurš nogādāts slimnīcā. Cietušajam konstatēts arī vairāk nekā trīs promiļu liels alkohola reibums. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

16.janvārī plkst. 20.29 Alojas novada Braslavas pagastā, autoceļa Igaunijas robeža – Mazsalaca – Vilzšni – Dikļi 33.kilometrā, 1982.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas VAZ stūres bija sēdies divu promiļu alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas apliecības.

17.janvārī policijā saņemta informācija, ka Smiltenes novada Palsmanē, Palsmanes pamatskolas pagalmā, konstatēts, ka sabojāts Latvijas Republikas karogs, apgaismes stabs un ragavas. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un saistībā ar notikušo likumpārkāpumu tiek pārbaudītas divas personas.

17.janvārī pēc pulksten 12 Amatas novada Zaubes pagastā, autoceļa Līgatne – Skrīveri 36.kilometrā, avarēja 1935.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna “Dodge Grand Caravan”. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs un 1939.gadā dzimusi pasažiere. Policija noskaidro negadījuma iemeslus.

17.janvārī ap pulksten 22 Priekuļu novada Liepā, Rūpnīcas ielā, izsitot durvju stiklu, iekļūts veikalā un nozagtas cigaretes un alkohols. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

18.janvārī pēc pusnakts Cēsīs, Piebalgas ielā, 1992.gadā dzimusi sieviete netika galā ar automašīnas “BMW 320” vadību kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca kokā. Negadījumā cieta divas pasažieres – 1996.gadā dzimusi jauniete un 2002.gadā dzimusi meitene. Negadījuma iespējamais iemesls – apledojusi ceļa braucamā daļa. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

18.janvārī plkst. 3.44 Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā, autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona 32.kilometrā, 1963.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Golf” stūres bija sēdies 0,74 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

18.janvārī plkst. 9 Alojas novada Staiceles pagastā, autoceļa Ainaži – Matīši 22.kilometrā, 1980.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi” stūres bija sēdies 0,53 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

18.janvārī pēc plkst. 10 policijā saņemta informācija, ka Valmierā, Siguldas ielā, konstatēts, ka kādai mājai apzīmēta ārsiena. Policija noskaidro apstākļus.

18.janvārī ap pulksten 15.40 Ērgļu novada Jumurdas pagastā, autoceļa Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs 2.kilometrā, kokā ietriecās 1971.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna “Toyota Hilux”. Negadījumā no gūtajām traumām gāja bojā 1969.gadā dzimis pasažieris un slimnīcā nogādāts automašīnas vadītājs un 1971.gadā dzimis pasažieris. Negadījuma iespējamais iemesls ir vadītāja nespēja izvēlēties atbilstošu ceļa segumam braukšanas ātrumu. Par notikušo sākts kriminālprocess un policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

19.janvārī ap pulksten 8.25 Valmierā, Rīgas ielas un A.Upīša ielas krustojumā, zem autobusa pakļuva kāds 1958.gadā dzimis gājējs un viņa suns. Negadījumā no gūtajām traumām gāja bojā gan vīrietis, gan suns. Sākotnējā informācija liecina, ka iespējams gājējs šķērsojis ceļa braucamo daļu pie luksoforā degošā sarkanā signāla, nepārliecinoties par kustības drošību, kā rezultātā pakļuva zem autobusa, kas nepaspēja nobremzēt. Negadījumā sasitumus guva arī kāda autobusa pasažiere, kura krita autobusam strauji bremzējot. Policijā sākts kriminālprocess un tiek noskaidroti visi negadījuma apstākļi.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža