Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 197 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 31 noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu (reģistrēta informācija par piecām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti desmit mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 73 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 39 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 26 ceļu satiksmes negadījumiem. Sešos negadījumos cietuši deviņi cilvēki.

Reģistrēti seši gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 249 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 69 administratīvā pārkāpuma protokoli.

19.decembrī pēc pulksten 14 saņemta informācija, ka pie tirdzniecības centra “Valleta” kāda 1993.gadā dzimusi sieviete konstatējusi, ka sabojāts viņas velosipēdu novietnē atstātais velosipēds. Pārbaudot notikušā apstākļus, konstatēts, ka bojājumus radījis krītošs reklāmas stends.

19.decembrī Madonā, Saules ielā, veikalā “Rimi”, aizdomās par 0,7 litru tilpuma brendija pudeles zādzību aizturēts kāds 1955.gadā dzimis vīrietis. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

20.decembrī Limbažu novada Pāles pagastā, autoceļa Pāle – Pociems 1.kilometrā, 1987.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Audi” ne tikai bez jebkāda veida vadītāja apliecības, bet arī 1,48 promiļu reibumā. Alūksnē, Latgales ielā, pieķerts iereibis automašīnas “Toyota Land Cruiser” vadītājs. 1968.gadā dzimušais vīrietis pie auto stūres bija sēdies 0,6 promiļu reibumā. Valkā, Ausekļa ielā, apturēta automašīna “Mercedes Benz” un konstatēts, ka tās 1986.gadā dzimušais vadītājs pie stūres sēdies 2,13 promiļu reibumā. 21.decembrī pēc pusnakts Apes novada Virešu pagastā, pa vietējas nozīmes autoceļu, 1974.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Audi 80 Avant” 2,1 promiles reibumā. Plkst. 4.35 no rīta Smiltenes novada Launkalnes pagastā, Silvā, uz autoceļa Smiltene – Gulbene, pieķerts iereibis automašīnas “Mazda 626” vadītājs. 1992.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,21 promiles reibumā. 19.decembrī pēc pulksten vieniem naktī Amatas novada Nītaures pagastā, autoceļa Garkalne – Aslauksts 53.kilometrā, pieķerts iereibis automašīnas “VW Passat Variant” vadītājs. 1976.gadā dzimušais vīrietis pie auto stūres bija sēdies 1,34 promiļu reibumā un bez vadītāja apliecības. Savukārt 18.decembrī, Valmierā, Rīgas ielā, ap plkst.5.30 no rīta automašīnas “Audi A6” vadītājs, 1985.gadā dzimis vīrietis, atteicās no jebkādas alkohola koncentrācijas pārbaudes. Rezultāts diemžēl bēdīgs, jo šādos gadījumos tiek piemērots maksimālais likumā noteiktais sods. 18.decembrī ap pulksten 21 Strenču novada Sedā 1991.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu pa mežu, tā saslīdēja un ietriecās kokā. Vadītājam sniegta medicīniskā palīdzība.

19.decembrī ap pulksten 15.30 Madonas novada Aronas pagastā, autoceļa Cēsis – Madona 74.kilometrā, notika automašīnas “VW” un automašīnas “Audi” sadursme. Negadījumā cieta 1967.gadā dzimis vīrietis un 1970.gadā dzimusi sieviete, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

19.decembrī pēc pulksten 8 Limbažu pagastā, autoceļa Kocēni – Limbaži – Tūja 41.kilometrā, divu automašīnu sadursmē cietusi 1958.gadā dzimusi sieviete. Kā liecina sākotnējā informācija, 1958.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Opel Vivaro”, nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Audi”, kuru vadīja 1991.gadā dzimusi sieviete. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

19.decembrī īsi pirms plkst.8 Varakļānos, Kosmonautu ielā, zem automašīnas “Seat”, kuru vadīja 1963.gadā dzimis vīrietis, pakļuva 1929.gadā dzimusi sieviete. Cietušajai gājējai sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

19.decembrī ap pulksten 14.30 Priekuļos, Dārza ielā, 1995.gadā dzimis jaunietis, vadot automašīnu “Mazda”, iebrauca grāvī. Kā liecina sākotnējā informācija, vadītājs visticamāk nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu. Negadījumā nav cietušo, vien nolauzta ceļa zīme. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

20.decembrī ap pulksten 18 Cēsīs, Gaujas ielā, pagaidām nenoskaidrots vīrietis nozadzis 1926.gadā dzimušam vīrietim naudas maku, kurā atradās 40 eiro un dzīvokļa atslēgas. Policija noskaidro zādzības apstākļus un iespējamo aizdomās turamo.

21.decembrī pēc pulksten 2 naktī Alūksnes policijā sūdzējās kāds iedzīvotājs, kuram traucēja pārlieku skaļa mūzika izklaides klubā. Izbraucot uz notikumu, tika veiktas pārrunas ar izklaides kluba darbiniekiem, kuri samazināja mūzikas skaļumu.

20.decembrī, naktī, Madonas policijā tika saņemta informācija par automašīnas “Mercedes Benz” zādzību no kāda servisa laukuma. Jau pēc dažām stundām automašīna tik atrasta turpat Madonā, kādā stāvlaukumā, Voldemāra bulvārī, un aizdomās par automašīnas zādzību aizturēts 1995.gadā dzimis jaunietis. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

20.decembrī Valmieras policijā saņemta informācija par krāsaino metālu zādzības faktu no kāda uzņēmuma teritorijas Valmierā, Mūrmuižas ielā. Par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

20.decembrī ap pulksten 11 kādam 1975.gadā dzimušam vīrietim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par alkohola lietošanu, lamāšanos un citu pasažieru traucēšanu vilcienā Rīga – Gulbene.

20.decembrī, pēc pulksten 21 saņemta informācija par guļošu cilvēku uz ceļa braucamās daļas Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, Mērniekos. Noskaidrots, ka uz ceļa gulēja iereibis 1965.gadā dzimis vīrietis un, lai viņš neapdraudētu savu un citu dzīvības, nogādāts dzīvesvietā.

20.decembrī pēc pulksten 21 no kāda autovadītāja saņemta informācija par absolūti neredzamu gājēju, kas apdraud savu un citu drošību Gulbenes novada Stradu pagastā, uz autoceļa Stāķi – Stradi. Izbraucot uz norādīto ceļa posmu, noskaidrots, ka minētā persona ir kāda 1966.gadā dzimusi sieviete, kura tumšajā diennakts laikā pa ceļa malu pārvietojas bez jebkāda veida atstarojošiem elementiem. Gājējai par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Atkārtoti atgādinām, ka, ja

kājām jāmēro ceļš, kas nav apgaismots vai ir slikti apgaismots, atstarojošā veste ir obligāta prasība, lai pasargātu gan pašu gājēju, gan citus ceļu satiksmes dalībniekus.

18.decembrī saņemta informācija, ka Valmierā, L.Paegles ielā, pagaidām nenoskaidrota īpašnieka suns kājā iekodis 2003.gadā dzimušai meitenei. Cietušajai sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

18.decembrī Valkas policijā saņemt informācija par 17.decembrī nozagtu automašīnu “VW Golf Variant” Strenčos, Valkas ielā. Pārbaudot notikušā apstākļus, tika noskaidrots, ka pēc kopīgas alkohola lietošanas no sākuma pazuda automašīnas atslēgas un tad arī pati automašīna. Šis stāsts beidzies laimīgi, jo automašīna tika atdota īpašniekam 18.decembra pēcpusdienā.

Laikā no 17. uz 18.decembri Apes novada Gaujienā Memoriālajam muzejam izsista loga rūts. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

18.decembrī ap pulksten 21 Cēsīs, Palasta ielā, mājas kāpņu telpā konstatēts, ka nogriezti elektrības vadi. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

18.decembrī saņemts iesniegums, ka laikā no 15. līdz 18.decembrim Kocēnu novada Kocēnu pagastā 1955.gadā dzimušam vīrietim piederošā meža jaunaudzē nocirstas aptuveni 30 eglītes. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iesaistītās personas.

18.decembrī pēc pulksten 22 Valmieras policijā no kāda aculiecinieka saņemta informācija, ka aiz Daliņa stadiona atrodas trīs jaunieši, no kuriem vienam rokās cirvis un otram krūtis ar asinīm. Nekavējoties reaģējot uz sniegto informāciju, policija izbrauca uz norādīto vietu. Sastaptie jaunieši paskaidroja, ka tā ir tikai fotosesija zombiju stilā.

18.decembrī Mazsalacā kāda veikala pārdevējai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par cigarešu pārdošanu nepilngadīgai personai.

18.decembrī plkst. 7.40 Strenču novada Plāņu pagastā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka 97.kilometrā, no ceļa nobrauca 1971.gadā dzimušas sievietes vadītā automašīna “VW Passat”. Kā liecina sākotnējā informācija, iespējamais negadījuma iemesls ir nepareiza ātruma izvēle esošajiem laika apstākļiem, kā rezultātā automašīna saslīdēja un nobrauca no ceļa. Negadījumā cieta automašīnas vadītāja, kurai sniegta medicīniskā palīdzība.

18.decembrī ap pulksten 8 Burtnieku novada Valmieras pagastā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka un Raiņa ielas krustojumā, notika sadursme starp 1974.gadā dzimuša vīrieša vadīto “VW Touran” un 1962.gadā dzimuša vīrieša vadīto frontālo iekrāvēju “L-34B”. Negadījumā cieta “VW” vadītājs, kuram slimnīcā sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

18.decembrī ap pulksten 15 Amatas novada Drabešu pagastā, autoceļa Umurga – Cēsis – Līvi 41.kilometrā, 1989.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “BMW”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā cieta automašīnas vadītāja, kura nogādāta slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma iemeslu.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža