Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 154 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 34 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par četrām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti septiņi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 39 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 27 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 25 ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā bojā gājusi sieviete un noticis viens negadījums ar cietušajiem, kurā cietis viens cilvēks.

Reģistrēti septiņi gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 236 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 70 administratīvā pārkāpuma protokoli.

13.decembrī īsi pirms pulksten 16 traģisks ceļu satiksmes negadījums notika Gulbenes novada Galgauskas pagastā, uz autoceļa Smiltene – Gulbene. Automašīnas “Renault”, kuru vadīja 1957.gadā dzimusi sieviete, un automašīnas “Audi”, kuru vadīja 1965.gadā dzimusi sieviete, sadursmē dzīvību zaudēja “Audi” vadītāja. Sākotnējā informācija liecina, ka negadījuma iespējamais iemesls bijis apledojusi ceļa braucamā daļa un automašīna “Audi” saslīdējusi, kā rezultātā sadūrās ar pretim braucošo “Renault”. Policijā sākts kriminālprocess, un izmeklēšanas laikā tiks noskaidroti precīzi negadījuma iemesli.

Brīvdienās reģistrēti divi gadījumi, kad no automašīnu degvielas tvertnēm nozagta degviela. Abi gadījumi notikuši Alojas novada Brīvzemnieku pagastā laikā no 13. uz 14.decembri. Vienā gadījumā zagļi no bākas nozaguši 25 litrus degvielas, otrā gadījumā apjoms vēl tiek precizēts. Policijā sākts kriminālprocess.

14.decembrī ap pulksten 14 Gulbenes novadāa Druvienas pagastā, Druvienā, dīķī atrasti un izņemti divi 20 metrus gari zvejniecības tīkli. Policija noskaidro apstākļus un izņemto tīklu īpašnieku.

14.decembrī plkst. 11.48 Smiltenē, Atmodas ielā, pieķerts iereibis automašīnas “VW Transporter” vadītājs. 1987.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 1,53 promiļu reibumā un bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Policijā par pārkāpumu sākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē. Par šādu pārkāpumu likumā noteikts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai ar piespiedu darbs, vai naudas sods, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

12.decembrī pēc plkst. 2 naktī Limbažos, Meliorācijas ielā, pieķerts iereibis “VW Passat” vadītājs. 1975.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,52 promiļu reibumā. Pulksten 22.58 Jaunpiebalgā 1993.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Peugeot” stūres bija sēdies 0,65 promiļu reibumā.

13.decembrī ap pulksten 2 naktī Salacgrīvā, Tērces ielā, 1962.gadā dzimis vīrietis automašīnu “Mazda” vadīja 2,56 promiļu reibumā. Pēc plkst. 3 naktī Gulbenē, Robežu ielā, 1995.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Mercedes Benz” stūres bija sēdies 1,2 promiļu reibumā.

14.decembrī Cēsīs, Līvu laukumā, iereibis automašīnas “Ford Escort” vadītājs iebrauca priekšā stāvošā automašīnā “Audi”. Negadījums notika pēc pusnakts. 1975.gadā dzimušais “Ford” vadītājs pie stūres bija sēdies 0,82 promiļu reibumā. Negadījumā nav cietušo. Valmierā, Rīgas ielā, iereibis pie automašīnas “Audi A6” stūres sēdies kāds Igaunijas pilsonis. 1989.gadā dzimušā vadītāja izelpā konstatētas 1,42 promiles alkohola.

14.decembrī pēc pulksten 20 Valmierā, Rīgas ielā, uz gājēju pārejas 1995.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “VW Passat Variant”, uzbrauca gājējai – 1991.gadā dzimušai sievietei. Cietušajai gājējai sniegta medicīniskā palīdzība, policija noskaidro precīzus negadījuma apstākļus.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža