Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītās nedēļas nogalē informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 164 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 37 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par septiņām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 18 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 35 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 27 noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 33 ceļu satiksmes negadījumiem. Četros negadījumos cietuši pieci cilvēki, vienā negadījumā dzīvību zaudējis gājējs.

Sešos gadījumos vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 222 protokoli, tostarp par ātruma

pārsniegšanu sastādīti 75 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē notikuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši pieci cilvēki un vienā negadījumā dzīvību zaudējis gājējs. Tāpat vairāki negadījumi notikuši, iespējams, dēļ slidenā ceļa. 6.decembrī ap pulksten astoņiem no rīta Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, autoceļa Rīga – Ainaži 48.kilometrā, zem kravas automašīnas MAN pakļuva kāds gājējs. Vīrietis no gūtajām traumām mira notikuma vietā, policija noskaidro bojā gājušā personas datus, kā arī citus negadījuma apstākļus. Pēc stundas, ap plkst.9 no rīta, šajā ceļa posmā avarēja kravas automašīna MAN. Kā liecina sākotnējā informācija, automašīnas vadītājs, 1949.gadā dzimis Polijas pilsonis, iespējams, nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā automašīna saslīdēja un iebrauca grāvī. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs, kurš nogādāts slimnīcā.

5.decembrī ap plkst.9 no rīta Beverīnas novada Brenguļu pagastā, autoceļa Cempi – Brenguļi – Trikāta – Vijciems 2.kilometrā, 1966.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Citroen”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā. Pēc negadījuma ar dažādām traumām slimnīcā nogādāts automašīnas vadītājs un pasažiere – 1939.gadā dzimusi sieviete. Sākotnējā informācija liecina, ka negadījuma iespējamais iemesls ir nepareiza ātruma izvēle. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

6.decembrī plkst. 9.15 Burtnieku novada Valmieras pagastā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka 74.kilometrā, notika automašīnas “VW Passat”, kuru vadīja 1990.gadā dzimis vīrietis, un automašīnas “Mercedes Benz”, kuru vadīja 1975.gadā dzimis vīrietis, sadursme. Negadījumā cieta “VW Passat” vadītājs, kurš nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

6.decembrī ap plkst.11 Madonas novada Dzelzavas pagastā, uz autoceļa Bučauska – Virāne, notika automašīnas “Ford Galaxy” un automašīnas “Škoda Fabia” sadursme. Kā liecina sākotnējā informācija, automašīnas “Ford Galaxy” vadītājs, 1987.gadā dzimis vīrietis, iespējams, neizvēlējās ceļa segumam un laika apstākļiem atbilstošu ātrumu, kā rezultātā iebrauca priekšā braucošajā automašīna “Škoda Fabia”, kuru vadīja 1979.gadā dzimusi sieviete. Negadījumā nav cietuši cilvēki, bojāti transportlīdzekļi un vadītāji sastādījuši saskaņoto paziņojumu.

6.decembrī plkst.13.30 Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, uz autoceļa Karva – Jaunlaicene, no ceļa nobrauca 1994.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna “Opel Astra”. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs, iespējams, nav izvēlējies atbilstošu ceļa segumam un laika apstākļiem braukšanas ātrumu. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

7.decembrī plkst. 8.30 Madonas novada Bērzaunes pagastā, autoceļa Pļaviņas – Madona – Gulbene 24.kilometrā, avarēja automašīna “Audi A4”. Sākotnējā informācija liecina, ka 1955.gadā dzimušais automašīnas vadītājs, iespējams, nav izvēlējies laika un ceļa apstākļiem atbilstošu ātrumu, kā rezultātā nesavaldīja automašīnu un tā nobrauca no ceļa. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs, kurš nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

7.decembrī ap pulksten 16 Amatas novada Drabešu pagastā, Ieriķos, autoceļa Sigulda – Veclaicene 72.kilometrā, grāvī iebraukusi automašīna “Mercedes Benz”. Sākotnējā informācija liecina, ka 1968.gadā dzimušais vadītājs, iespējams, nav izvēlējies laika un ceļa apstākļiem atbilstošu ātrumu. Pēc stundas šajā pašā ceļa posmā notika identisks negadījums un no ceļa nobrauca 1958.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna “Ford Fusion”. Par laimi negadījumos nav cietušo un bojāti tikai transportlīdzekļi.

7.decembrī plkst. 16.30 Limbažu novada Bīriņu pagastā, autoceļa Ragana – Limbaži 8.kilometrā, no ceļa nobrauca 1990.gadā dzimuša sievietes vadītā automašīna “Mazda 6”. Negadījumā nav cietušo.

7.decembrī pēc pulksten 19 Apes novada Virešu pagastā, uz Gaujas tilta, aizsargbarjerā iebrauca 1965.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna “Renault Kango”. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs nav izvēlējies laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā automašīna sākusi slīdēt un ietriecās aizsargbarjerā. Negadījumā nav cietušo, bojāta aizsargbarjera un transportlīdzeklis.

7.decembrī Valkā, Ausekļa ielā, veikalā “Mego”, kāds 1931.gadā dzimis Igaunijas pilsonis nozaga divas viena litra tilpuma viskija pudeles. Zādzība tika laikus pamanīta un prece atdota veikalam. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

7.decembra rītā konstatēts, ka Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, Mežgravās, pie pagasta pārvaldes ēkas, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbraucis soliņam, apgaismes laternas stabam un atkritumu urnai. Vadītājs atstājis notikuma vietu un nav par negadījumu ziņojis policijai, kā tas noteikts likumā, ja negadījumā tiek bojāta trešās personas manta. Policija noskaidro vainīgo personu.

7.decembrī saņemta informācija, ka sestdienas vakarā Alūksnē, Pils ielā, no ārā egles nozagti rotājumi – gaismas virtene. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

7.decembrī saņemta informācija, ka Priekuļu novada Liepā automašīnai “Mitsubishi” izsisti durvju stikli un no salona nozagta magnetola. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Naktī uz 5.decembri Burtnieku novada Valmieras pagastā no kāda stāvlaukuma nozagti četri kravas automašīnu akumulatori un divas akumulatoru starpklemmes. Nodarīti aptuveni 900 eiro lieli zaudējumi. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

5.decembrī ap pusnakti saņemta informācija, ka Alūksnē, Pils ielā, uz ceļa braucamās daļas guļ vīrietis. 1987.gadā dzimušais vīrietis atradās stiprā alkohola reibumā un, lai nenodarītu kaitējumu pats savai dzīvībai, policija viņu nogādāja iecirknī. Vīrietim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos tādā alkohola reibumā, kas apkauno cilvēka godu un cieņu.

6.decembrī Cēsīs, Piebalgas ielā, veikalā “Noduss”, 1965.gadā dzimusi sieviete nozaga dažādas svētku rotas par kopējo vērtību 24 eiro. Zādzība tika laikus pamanīta un nozagtā prece atdota veikalam.

6.decembrī saņemta informācija, ka Alūksnē, Peldu ielā, pagaidām nenoskaidrota persona sabojājusi elektrības sadales skapi. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

7.decembrī saņemta informācija, ka vienos naktī Rīgas ielā, pie veikala “Optimus”, ar krāsu nopūsta sabiedriskā transporta pietura. Policija pārbauda divu 1996.gadā dzimušu jauniešu saistību ar šo pārkāpumu.

6.decembrī plkst. 23.44 Limbažu novada Limbažu pagastā, autoceļa Duči – Limbaži 18.kilometrā, 1983.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi 80” stūres bija sēdies iespaidīgā alkohola reibumā un bez vadītāja apliecības. Vīrieša izelpā konstatētas 3,63 promiles alkohola. Vadītājam par šo pārkāpumu draud kriminālatbildība.

5.decembrī ap pulksten diviem naktī Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, autoceļa Rīga – Ainaži 86.kilometrā, 1981.gadā dzimusi sieviete reibumā bija sēdusies pie automašīnas “VW Golf” stūres. Vadītājas izelpā konstatētas 1,04 promiles alkohola. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

7.decembrī pēc pulksten vieniem naktī Salacgrīvā, Bocmaņa laukumā, pieķerts 1992.gadā dzimis automašīnas “Opel Vectra” vadītājs, kurš pie stūres bija sēdies 1,38 promiļu reibumā un bez vadītāja apliecības.

7.decembrī pēc pulksten vieniem naktī Valkas novada Valkas pagastā, Lugažos, uz autoceļa Lugažu muiža – “Spuldzes”, pieķerts iereibis automašīnas BMW vadītājs. 1984.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,2 promiļu reibumā un bez vadītāja apliecības.

7.decembrī ap ulkstne trijiem naktī Smiltenē, Dārza ielā, 1992.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas BMW stūres bija sēdies 1,81 promiles reibumā.

7.decembrī plkst. 3.30 naktī Amatas novada Skujenē, autoceļa Garkalne – Alauksts 73.kilometrā, 1944.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Mazda Premacy” stūres bija sēdies 0,62 promiļu reibumā.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža