Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītajās brīvdienās informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 349 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 56 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par septiņām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 18 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 116 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 63 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 66 ceļu satiksmes negadījumiem. Trīs negadījumos cietuši pieci cilvēki un vienā negadījumā dzīvību zaudējis viens cilvēks.

Reģistrēti astoņi gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā.

Ziemassvētku brīvdienās ceļu satiksmes negadījumā dzīvību zaudējusi kāda 72 gadus veca sieviete, kura pēc pulksten 19.30 Valkas novada Ērģemes pagastā, uz autoceļa Ērģeme – Igaunijas robeža, pakļuva zem kravas automašīnas “Volvo”. Sākotnējā informācija liecina, ka automašīnas vadītājs, iespējams, nav pamanījis gājēju, jo sievietei nebija nekāda veida atstarojošie elementi. Sieviete no gūtajām traumām mira. Policija turpina noskaidrot visus negadījuma apstākļus.

Kopumā garās svētku brīvdienas Vidzemē gan ceļu satiksmē, gan sabiedriskās kārtības jomā aizvadītas salīdzinoši mierīgi.

Policijas palīdzība gan bijusi nepieciešama dažādos notikumos. 24.decembrī ap pulksten 10 no rīta Priekuļu pagastā kāds 1953.gadā dzimis vīrietis konstatējis, ka pēc kopīgas alkohola lietošanas ar kaimiņu, pazuduši vairāki darba instrumenti un nodarīti vairāk nekā 200 eiro lieli materiālie zaudējumi. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

24.decembrī Cēsīs, Festivāla ielā, Avotu ielejas parkā, konstatēts, ka pagaidām nenoskaidrota persona patvaļīgi nocirtusi vienu augošu eglīti. Līdzīgs gadījums konstatēts 26.decembrī Priekuļu novadā, kur kādas mājas pagalmā nozāģēta augoša egle. Policija noskaidro iesaistītās personas.

24.decembrī Salacgrīvas novadā, Salacgrīvas kapos, konstatēts, ka kādas ģimenes kapu vietā apgāzti divi pieminekļi. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Brīvdienās reģistrētas arī vairākas zādzības. 23.decembrī pēc pulksten 21 Gulbenē, Rīgas ielā, veikalā “Maxima”, pagaidām nenoskaidrots vīrietis nozadzis 0,7 litru tilpuma degvīna pudeli. Valmierā aizdomās par identisku zādzību policija aizturējusi 1992.gadā dzimušu vīrieti. Aizturētais 25.decembra pēcpusdienā Valmierā, G.Apiņa ielas veikalā “Maxima”, nozadzis gan alkoholu, gan dažādas pārtikas preces, nodarot vairāk nekā 11 eiro materiālos zaudējumus. 26.decembrī līdzīgs gadījums reģistrēts Cēsīs, veikalā “Solo”, kur 1975.gadā dzimis vīrietis mēģināja nozagt 0,2 litru tilpuma degvīna pudeli, taču tika pamanīts un prece atdota veikalam. 26.decembrī ap pulksten 18 Valkā, Raiņa ielā, veikalā “Maxima”, pagaidām nenoskaidrota persona nozagusi 0,5 litru tilpuma degvīna pudeli.

Naktī no 26. uz 27.decembri konstatēts, ka Cēsīs, Celtnieku ielā, nozagta malka. Līdzīgs gadījums noticis arī Vecpiebalgas novada Inešu pagastā, kur laika posmā no 22. līdz 28.decembrim, izlaužot šķūnīša durvis, nozagti četri malkas maisi. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

28.decembrī Auciemā konstatēts, ka pagaidām nenoskaidrota persona, uzlaužot durvju atslēgas, no telpām nozagusi naglu pistoli un leņķa slīpmašīnu. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

27.decembrī ap pulksten 3 no rīta Valmierā, Tirgus ielā, pie “Multikluba”, izcēlies konflikts starp vairākām personām, kā rezultātā mediķu aprūpē nonāca piecas personas. Visiem konfliktā iesaistītajiem konstatēts arī diezgan ievērojams alkohola reibums. Policijā sākts kriminālprocess, un tiek noskaidroti visi notikušā apstākļi.

Naktī uz 28.decembri Drabešu pagastā pagaidām nenoskaidrotas personas, iespējams, ar kvadracikliem sabojājušas kādā īpašumā esošu siltumnīcu un izbraukājušas krūmus. Policija noskaidro iesaistītās personas un notikušā apstākļus.

Brīvdienās notikuši 66 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem trijos cietuši pieci cilvēki, savukārt vienā gāja bojā sieviete.

Alkohola reibumā pie stūres bija sēdušies astoņi autovadītāji, no tiem viens Zviedrijas pilsonis un viens Ukrainas pilsonis.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks vērtē: “Ja nebūtu traģiskā negadījuma Valkas novadā, kur dzīvību zaudēja gājēja, tad situācija ceļu satiksmē šo garo brīvdienu laikā būtu vērtējama pozitīvi. Tā bija salīdzinoši intensīva un negadījumu kopējais skaits ir 66, taču lielākoties tie ir negadījumi, kas raksturīgi ziemas apstākļiem, kad autovadītāji nav spējuši novaldīt automašīnu un nobraukuši no ceļa, vai iebraukuši kādā šķērslī, vai uz ceļa braucamās daļas izskrējis meža dzīvnieks. Negadījumi bijuši bez cietušajiem. No kopējā skaita tikai trīs negadījumos ir cietuši cilvēki, taču arī šajos negadījumos nav gūtas dzīvībām bīstamas traumas.

Iepriecina rādītāji, kas saistīti ar iereibušo vadītāju dalību ceļu satiksmē – šo garo brīvdienu laikā, kad tika īstenoti vairāki reidi un notika pastiprināta satiksmes uzraudzība, pieķerti tikai astoņi automašīnu vadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Acīmredzot, policijas darbs ir devis vēlamo rezultātu. Jāatgādina, ka arī jaungada brīvdienās turpināsim strādāt pastiprināti.”

Negadījumi, kuros cietuši cilvēki notikuši Valkas, Ērgļu novados un Alūksnē. Visi negadījumi notikuši 23.decembrī. Pulksten 8.50 no rīta Valkas pagastā, uz autoceļa Valka – Rūjiena, no ceļa nobrauca 1994.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna “Audi”. Negadījumā cieta vadītājs un 1994.gadā dzimis pasažieris, kuri tika nogādāti slimnīcā. Kā liecina sākotnējā informācija, automašīnas vadītājs, iespējams, nav izvēlējies ceļa segumam un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nespēja novaldīt automašīnu un tā nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Pulksten 11.42 Alūksnē, Helēnas ielā, stabā ietriecās 1996.gadā dzimušas jaunietes vadīta automašīna “Audi”. Negadījumā cieta divas automašīnas pasažieres – 1996.gadā dzimušas jaunietes, kuras nogādātas slimnīcā. Arī šī negadījuma iespējamais iemesls ir nespēja izvēlēties ceļa segumam un laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā automašīna nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā. Trešais negadījums noticis 23.decembra pēcpusdienā Ērgļu novadā, Ērgļu pagastā. 24.decembrī policiju par cietušo 1981.gadā dzimušo vīrieti informēja mediķi un pašlaik tiek skaidroti precīzi negadījuma apstākļi.

Visvairāk iereibušo autovadītāju pieķerts 23.decembra vakarā. Pulksten 17.23 Apes novada Gaujienā, uz autoceļa Valka – Vireši, 1959.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Ford Transit” stūres bija sēdies 2,75 promiļu reibumā. Pulksten 17.50 Alūksnes novada Pededzes pagastā, uz vietējas nozīmes ceļa 1961.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi A6” stūres bija sēdies 1,63 promiļu reibumā. Pēc pulksten 19 Liepas pagastā, autoceļa Ķērpji – Jūllas 1.kilometrā, 1954.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi 80” stūres pieķerts 1,38 promiļu reibumā. Pēc plkst.20 vakarā ar 1,25 promiļu reibuma pie automašīnas “Opel” stūres pieķerts 1952.gadā dzimis vīrietis Salacgrīvā, Grīvas ielā. Ap pulksten 23 Ērgļos, Rīgas ielā, automašīnu “BMW” bez autovadītāja apliecības un 0,77 promiļu reibumā vadīja 1993.gadā dzimis vīrietis. Vadītājiem sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

24.decembrī, pēc pusnakts, Varakļānu novada Murmastienē, Jaunatnes ielā, kāds 1982.gadā dzimis Ukrainas pilsonis pie automašīnas “Audi” stūres bija sēdies 0,86 promiļu reibumā. 24.decembrī Kocēnu novadā, autoceļa Zilaiskalns – Valmiera 66.kilometrā, pie automašīnas “VW Passat” stūres 0,93 promiļu reibumā bija sēdies 1981.gadā dzimis Zviedrijas pilsonis. Abiem vadītājiem sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

25.decembrī ap pulksten 22.30 Rūjienā, Upes ielā, 1993.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “BMW” stūres pieķerts 1,09 promiļu reibumā. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža