Ziņas

Kriminālziņas

Par svarīgākajiem notikumiem Vidzemē aizvadītajās brīvdienās informē policija

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 387 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 78 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 19 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 18 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 133 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 57 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 29 ceļu satiksmes negadījumiem. Divos negadījumos cietuši četri cilvēki.

13 autovadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 495 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu 160 protokoli.

Brīvdienās notikuši divi ceļu satiksmes negadījumi, kuros traumas guvuši četri cilvēki. 16.novembrī plkst. 9:40 Limbažu novada Viļķenes pagastā, autoceļa Kalnāres – Viļķene – Šķirstiņi 7.kilometrā, kokā ietriecās automašīna “Mitsubishi Space Star”. Kā liecina sākotnējā informācija 1995.gadā dzimušais automašīnas vadītājs, iespējams, nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu kā rezultātā nav spējis savaldīt automašīnu, un tā ietriecās kokā. Negadījumā traumas guva automašīnas vadītājs un 1997.gadā dzimusi pasažiere, abi cietušie pēc negadījuma nogādāti slimnīcā.

Otrs negadījums notika naktī uz 18.novembri Gulbenē, Brīvības ielā, kad automašīna “VW Passat Variant” ietriecās ēkas sienā. Kā liecina sākotnējā informācija 1975.gadā dzimušais automašīnas vadītājs nav ticis galā ar automašīnas vadību. Negadījumā cieta un slimnīcā nogādāts automašīnas vadītājs un 1998.gadā dzimusi pasažiere. Policija noskaidro negadījuma apstākļus un iemeslus.

Brīvdienās reģistrētas arī vairākas zādzības. 18.novembrī Valmierā, Cēsu ielā, nozagts bez uzraudzības atstāts, nepieslēgts velosipēds. Vēl divi līdzīgi gadījumi konstatēti Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā. 15. novembrī saņemta informācija par velosipēda zādzības faktu Cēsīs, Lenču ielā. Velosipēds “Giant” bija atstāts bez uzraudzības un nepieslēgts, savukārt Priekuļos, Selekcijas ielā, nozagts melnas krāsas velosipēds “Ralax”. Policija noskaidro zādzību apstākļus.

Madonas policijā saņemta informācija, ka naktī no 16. uz 17.novembri Madonas novada Ošupes pagastā, Degumniekos, apzagta automašīna “VW Golf”. Kā liecina sākotnējā informācija automašīnā iekļūts, sabojājot durvju slēdzeni, un nozagta 20 litru tilpuma kanna ar dīzeļdegvielu, kā arī akumulators.

Naktī no 15. uz 16.novembri Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, atskrūvējot degvielas tvertnes vāku, no ekskavatora nozagti 150 litri dīzeļdegvielas.

15.novembrī ap pulksten 8 konstatēts, ka Raunas pagastā no kādas mājas pagalma nozagta metāla vanna un čuguna plīts virsma. Turklāt, izsitot logu, iekļūts arī mājā un nozagta gāzes plīts, kā arī metāla notekas drenāžas. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

15.novembrī Jaunpiebalgā konstatēts, ka no neaizslēgta šķūnīša nozagtas četras automašīnas ziemas riepas. Policijā sākts kriminālprocess.

17.novembrī Alūksnē kādai ēkai Glika ielā izsists logs un no telpām nozagti dažādi instrumenti. Par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

15.novembrī Gulbenē, Nākotnes ielā, no kādas mājas kāpņutelpas nozagti melnas krāsas bērnu sēžamie ratiņi. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

Brīvdienās konstatētas arī vairākas zādzības no tirdzniecības vietām. 17.novembrī Valmierā, Andreja Upīša ielā, veikalā “top!” pagaidām nenoskaidrota persona nozaga 0,7 litru tilpuma ruma pudeli, nodarot vairāk nekā 18 eiro lielus zaudējumus. Valmierā, Rīgas ielā, veikalā “Drogas”, pagaidām nenoskaidrota persona nozaga divas pudeles smaržu, kuru kopējā vērtība pārsniedz 50 eiro. Savukārt no veikala “Maxima” G.Apiņa ielā kāds pagaidām nenoskaidrots vīrietis nozadzis 19 eiro vērtus vīriešu apavus.

17.novembrī Madonā, Rūpniecības ielā, veikalā “Super Netto”, pieķerts 1962.gadā dzimis vīrietis, kurš mēģināja nozagt 0,5 litru tilpuma degvīna pudeli. Prece atdota veikalam un par notikušo sākts kriminālprocess.

Brīvdienās kopumā pieķerti 13 iereibuši autovadītāji, stiprāk iereibušie sastapti Vecpiebalgas un Alūksnes novados. 15.novembrī pēc pulksten 21 Vecpiebalgā, autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona 40.kilometrā, apturēta automašīna “Mazda”, kuras 1944.gadā dzimušais vadītājs pie auto stūres bija sēdies ne tikai bez tiesībām, bet arī ievērojamā alkohola reibumā. Vadītāja izelpā konstatētas 1,75 promiles alkohola.

15.novembrī īsi pirms pulksten 23 Alūksnē, Latgales ielā, apturēta automašīna “Mazda”, kuras 1992.gadā dzimušais vadītājs pie stūres bija sēdies bez tiesībām un 2,27 promiļu reibumā, turklāt automašīnai nebija valsts numura zīmes.

16.novembrī plkst. 23:40 Alūksnes novada Malienas pagastā, autoceļa Alūksne – Liepna 10.kilometrā, apturēta automašīna “Audi 80”, kuras 1964.gadā dzimušais vadītājs pie stūres bija sēdies 2,61 promiles reibumā.

14.novembrī plkst. 22 Madonas novada Dzelzavas pagastā, autoceļa Pļaviņas – Gulbene 64.kilometrā tika apturēta automašīna “Audi” un pārbaudes laikā konstatēts, ka salonā tiek pārvadātas 200 cigaretes “Bond” bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt 13.novembrī Alojas pagasta Ungurpilī administratīvās apskates laikā kādas sievietes dzīvesvietā policija atrada un atsavināja 25 litrus bezkrāsaina šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, kā arī ievērojamu skaitu cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām. Kopumā policija izņēma vairāk nekā 6000 cigarešu. Par notikušo sākta administratīvā lietvedība.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža