Ziņas

Kriminālziņas

Par smagu miesas bojājumu nodarīšanu policija aiztur divas personas

16.janvāra naktī pulksten 03:20 tika saņemta informācija, ka Valmierā notiek kautiņš. Izbraucot uz notikuma vietu, policija atrada cietušu personu ar sistām brūcēm galvas rajonā. Cietušais tika nogādāts slimnīcā, kur vēlāk no gūtajām traumām mira. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Sākotnējā informācija liecina, ka divas personas ar akmeni izsita kādai mājai loga stiklu. Pēc notikušā mājas saimnieks iznācis no ēkas, un vēlāk, konflikta laikā, abas personas nodarīja smagus miesas bojājumus 1960.gadā dzimušajam vīrietim, kurš vēlāk slimnīcā no gūtajām traumām mira. Policija uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma veikšanu aizturēja 2000.gadā un 2003.gadā dzimušus jauniešus. Aizdomās turamajiem tika konstatēts alkohola apreibums.

Abas personas iepriekš nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar administratīviem pārkāpumiem. Vakar, 17.janvārī, tiesa abām personām piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas. Par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Policija turpina lietas izmeklēšanu.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.