Ziņas

Uzņēmējdarbība

Par mēnesi agrāk pārceļ biškopības gada sākumu

Lai pielāgotu normatīvos aktus Eiropas Savienības (ES) attiecīgajai regulai, par mēnesi tiks mainīts pašreizējais biškopības atskaišu gada sākums, paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanu biškopībai un tā administrēšanu.

Pamatojoties uz to, ka ir stājušies spēkā jaunie ES normatīvie akti, noteikumu projekts par vienu mēnesi agrāk pārbīda biškopības gada sākumu, un tas turpmāk ilgs no 1.augusta līdz 31.jūlijam pašreizējā termiņa – no 1.septembra līdz 31.augustam – vietā.

Saistībā ar biškopības gada maiņu noteikumos ir mainīts arī pārskata iesūtīšanas termiņš Lauku atbalsta dienestā (LAD). Turpmāk subsīdiju pretendentam pārskats par iepriekšējo gadu būs jāiesūta līdz 5.martam, nevis līdz 5.aprīlim.

Noteikumi arī precizē termiņus un procedūras informācijas apmaiņai starp LAD, atbalsta pretendentu un Zemkopības ministriju.

Grozījumi attieksies uz bišu saimju īpašniekiem un turētājiem un Latvijas Biškopības biedrību un tās reģionu nodaļām. Datu centra elektroniskajā datubāzē ir reģistrēts 2931 biškopis.

Savukārt Latvijas Biškopības biedrība apvieno vismaz 3283 biedrus, kuri nodarbojas ar biškopības produkcijas ražošanu, kā arī pārstāv citas lauksaimniecības nozares. Atkarībā no laikapstākļiem gadā Latvijā tiek ievākts 700 līdz 2000 tonnu medus.

Projekts “Noteikumi par valsts un ES atbalsta piešķiršanu biškopībai, tā administrēšanas un uzraudzības kārtību” stāsies spēkā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.