Ziņas

Sabiedrība

Par katru nomedīto meža sivēnmāti mednieks var saņemt 100 eiro

Lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu mežacūku populācijā, no šodienas par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku mednieks var saņemt 100 eiro samaksu,  informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Kā skaidro dienesta Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga, pavasarī, dzimstot sivēniem, mežacūku skaits varētu pat trīskāršoties un vasarā, kad mežacūkas aktīvāk pārvietojas, Āfrikas cūku mēris zibenīgi izplatīsies tālāk, skarot arvien jaunas teritorijas. Sieviešu kārtas mežacūku skaita strauja samazināšana esot efektīvākais veids, kā īsā laikā samazināt mežacūku populāciju Latvijā, ierobežojot Āfrikas cūku mēra tālāku izplatību.

Lai saņemtu atlīdzību, medniekam līdz ar aizpildītiem dokumentiem PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītā mežacūka ir sieviešu kārtas.

Sīkāku informāciju par apmaksas kārtību var saņemt, sazinoties ar PVD teritoriālajām struktūrvienībām. PVD noteiktā apmaksas kārtība ir spēkā līdz 2015.gada 31.decembrim.

Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība.

Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 872 meža un 213 mājas cūkām. Slimība skārusi 47 Latvijas novadus.