Ziņas

Kriminālziņas

Par dēla psihotropo vielu realizēšanas mēģinājumu tiesa mātei piespriež nosacītu sodu

Valmieras rajona tiesa mātei piespriedusi nosacītu sodu ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem par dēla psihotropo vielu realizēšanas mēģinājumu, aģentūru LETA informēja Valmieras rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Nora Liepiņa.

Šodien Valmieras rajona tiesā izskatīta krimināllieta, kurā apsūdzēta māte par psihotropo vielu neatļautas realizēšanas mēģinājumu un viņas dēls apsūdzēts par psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez nolūka tās realizēt.

Tiesas sēdē abi apsūdzētie savu vainu atzina un izdarīto nožēloja.

Tiesa nosprieda dēlu par celto apsūdzību sodīt ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu un ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Māte sodīta ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, notiesājot nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Kā iepriekš ziņots, šī gada janvārī sieviete saņēma īsziņu, ka viņai piezvanīs nepazīstama persona un viņai tai būs jānodod klonazepāma tabletes, kuras viņas dēls līdz apcietināšanai 2015.gada decembrī un piespriestā soda izciešanai atstāja glabāšanā savā dzīvojamā istabā Valmierā.

Sieviete no dēla istabas paņēma 91 klonazepāma tableti, kas kopā satur 0,182 gramus klonazepāma. Minētās klonazepāma tabletes apsūdzētā salika maisiņā un ar to devās kājām uz norunāto tikšanās vietu, taču viņu netālu no norunātās tikšanās vietas Valmierā aizturēja policija.

Minētajā krimināllietā apsūdzēts arī sievietes dēls, par to, ka 2015.gadā no nenoskaidrotas personas iegādājās ne mazāk kā 110 klonazepāma tabletes, kas kopā satur 0,220 gramus klonazepāma, un glabāja tās savā dzīvesvietā Valmierā.