Ziņas

Sabiedrība

Par Cēsīm stāstīs Vācijas uzņēmējiem

Iepazīst Cēsis pilnībā. Vācijas vēstnieks Nikolajs fon Šepfs (pirmais no labās) ar kundzi uzklausa arī Cēsu novada pašvaldības pārstāvja A.Abramova stāstīto par tūrisma objektu noslodzi sezonas laikā.

Savā pirmajā oficiālajā vizītē Cēsīs otrdien bija ieradies Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijas Republikā Nikolajs fon Šepfs.

Vēstnieks teicami novērtējis mūsu pilsētas aktivitātes, attīstīto infrastruktūru un ļoti cerīgi raugās uz Cēsu vārda izplatīšanu Vācijas uzņēmēju un investoru lokā, taču vienlaikus arī dalās ar novērojumu par vēl neaizpildīto robu Latvijas kopējā tēlā.

Fon Šepfs “Druvai” gan atzina, ka Latviju pirmo reizi iepazinis 2015.gadā, to apciemojot privātā kārtā, taču nu jau kā diplomātiskais pārstāvis turpina iepazīt mūsu valsts raksturu. Pērn augustā apstiprinātais vēstnieks jau iepriekš vairākkārt publiskās uzrunās uzsvēris ekonomisko saišu stiprināšanu kā sava darba prioritāti, arī Cēsu vizītes vadmotīvs bija šajā apkaimē raksturīgās uzņēmējdarbības vides izzināšana. Pēc tikšanās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozen­bergu augstais viesis apliecināja, ka saskata daudzsološu ekonomiskās sadarbības potenciālu. Nikolajs fon Šepfs norāda, ka mūspusē ir spēcīgas lopkopības iestrādnes, kā arī visai attīstīta digitālā joma. Pateicīgs aspekts kontaktu stiprināšanā izrādījies arī fakts, ka jau viens Vācijā bāzētais uzņēmums šeit iesakņojies, pārdomās pēc sarunas ar domes priekšsēdētāju dalās diplomātiskais pārstāvis, norādot uz GmbH “Wolf System” Cēsīs reģistrēto meitas uzņēmumu SIA “Wolf System”, kas nodarbojas ar ūdens­apgādes sistēmu būvniecību un dzīvojamo, kā arī nedzīvojamo ēku būvniecību.

Ar J.Rozenbergu Vācijas vēstnieks tuvākajā laikā plāno tikties vēl, viņš iecerējis arī rudens sākumā iesaistīt Cēsu novada mēru videokonferencē, kur stāsts par Cēsīm varētu sasniegt Nirnbergas uzņēmēju dzirdīgās ausis.

Ne bez lepnuma fon Šepfs stāsta, ka pašā pavasara iesākumā viņam jau veiksmīgi izdevies prezentēt Latviju kā saistošu vidi Vācijas uzņēmējiem. Tas bijis Nirnbergas tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētajā videokonferencē martā, ko vērojuši ap divsimt komersanti tikai no Nirnbergas apkaimes vien. “In­terese tiešām bija uzreiz, bet tad mūs pārtrauca pandēmija,” atceras vēstnieks. Taču šīs pozitīvās pieredzes, kā arī Cēsu tēla un atsaucības iedvesmots, N. fon Šepfs plāno rudenī uz šādu tiešsaistes pasākumu uzaicināt arī J.Rozenbergu.

Pēc ekonomikas un sadarbības jautājumu apspriešanas viesis apmeklēja ekspozīciju “Sirdsapzi­ņas ugunskurs”, kur nolika ziedus nacistiskā okupācijas režīma upuru piemiņai. Viņš pauda nožēlu, ka nebija varējis būt klāt novembra nogalē notikušajā upuru piemiņas plākšņu atklāšanā, tādēļ ļoti vēlējies šajā vizītē ekspozīciju apskatīt. Diplomāts velta īpašus apbrīnas vārdus šī muzeja veidotājiem – gan par konceptuālo risinājumu, gan par spēju saprotami stāstīt apmeklētajiem par tik smagu un sarežģītu tēmu.