Ziņas

Sabiedrība

Par barikādēm ar visjaunākajiem

Vēstures liecība. Lielus un mazus pasākuma apmeklētājus pārsteidza no lego klucīšiem darinātais Vecrīgas makets, kas uzskatāmi attēlo barikāžu laiku pirms 29 gadiem. Foto: Sintija Cērpiņa

Divas janvāra nedēļas jaunāko klašu skolēni no Cēsu un apkaimes skolām dodas uz Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, lai noskatītos multiplikācijas filmu “Barikādes” un parunātu par laiku pirms 29 gadiem, kad viņu vecvecāki nosargāja savas valsts neatkarību.

Aizvadītajā sestdienā uz muzeju tika aicinātas ģimenes ar bērniem, lai kopīgi noskatītos šo multfilmu, kas veidota lego tehnikā, bet pēc tam kopā ar Latvijas Lego fanu kluba pārstāvjiem no lego klucīšiem saliktu barikādes, ko ievietot jau izveidotajā Vecrīgas maketā.
Muzejpedagoģe Evita Muce­niece atzina, ka šis bijis pirmais mēģinājums runāt par barikāžu laiku ar ģimenēm ar maziem bērniem. Taču tas attaisnojās, visi trīs izsludinātie seansi bija piepildīti, otrajā pat nepietika sēdvietu, cilvēki stāvēja kājās.
“Atzīšos, ka uz tik lielu interesi pat necerējām,” pastāstīja E. Muceniece. “Mums patiess prieks, ka tik daudzi atsaucās piedāvājumam. Ja šo laiku, šos notikumus izrunā caur savu ģimeni, tās pieredzi un atmiņām, rodas lielāka izpratne.”
Multiplikācijas filmas “Barikādes” scenārija autors, režisors un producents Edgars Engīzers arī bija pārsteigts par lielo atsaucību. Sarunā ar “Druvu” viņš pastāstīja, ka multfilma tapusi pirms pieciem gadiem. E.Engīzers kā scenārija autors piedalījies vairāku dokumentālo filmu tapšanā, tostarp filmai “Atmodas antoloģija”.