Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 54 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 20 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par trīs zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti četri mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 11 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un pieciem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par pieciem ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā cietis viens cilvēks.

Reģistrēts viens gadījums, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 92 administratīvo pārkāpumu protokoli. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 25 administratīvo pārkāpumu protokoli.

18.februārī saņemta informācija, ka Gulbenes novada Līgo pagastā, ceļa posmā Līgo – Lubāna novietotam traktoram nakts laikā pagaidām nenoskaidrota persona, izsitot kabīnes sāna stiklu, nozagusi šķeldotāja vadības datoru, monitoru un rāciju. Policijā par zādzības faktu ir sākts kriminālprocess.

18.februārī saņemta informācija, ka laika posmā no 16. līdz 18.februārim Smiltenes novada Launkalnes pagastā iekļūts kādā īpašumā un nozagta “Jotul” krāsniņa, čuguna plīts virsma, virtuves galda piederumi un citas mantas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

19.februārī pēc pulksten 4 no rīta konstatēts, ka Cēsīs, Rīgas ielā, pagaidām nenoskaidrota persona, izsitot veikala logu, iekļuvusi veikalā un nozagusi dažādas preces. Policijā notiek visu zādzības apstākļu pārbaude.

18.februārī saņemta informācija par diviem kokmateriālu zādzības gadījumiem. Viens no tiem konstatēts Kocēnu novada Vaidavas pagastā, kur no kādas kokmateriālu krautuves nozagta 25 kubikmetri bērza papīrmalkas, savukārt Valkas pagastā no kokmateriālu krautuves nozagti aptuveni 40 kubikmetri kokmateriālu. Abos gadījumos policijā sākti kriminālprocesi.

18.februārī Cēsīs, Leona Paegles ielas stāvlaukumā, konstatēts, ka nakts laikā sabojātas automašīnas “Mitsubishi Colt” riepas. Riepas, iespējams, pārdurtas. Policijā par mantas bojāšanas faktu sākts kriminālprocess.

18.februārī policija no mediķiem saņēma informāciju par kādu jaunieti, kurš iespējams cietis ceļu satiksmes negadījumā. Kā noskaidrots, 1996.gadā dzimušais jaunietis pēc pulksten 20 Valmierā, Tērbatas ielā, pakļuvis zem automašīnas, taču abas iesaistītās puses notikuma vietu atstājušas, neziņojot par negadījumu policijai. Vēlāk cietušais gājējs tomēr vērsies pie mediķiem pēc palīdzības. Policija noskaidro notikušā negadījuma apstākļus un iesaistīto automašīnu.

18.februārī Madonas policijā vērsusies kāda 1993.gadā dzimusi sieviete, kura iespējams kļuvusi par krāpnieku upuri. Sieviete policiju informēja, ka pārskaitījusi priekšapmaksu par dzīvokļa īri, taču īrējamo platību tā arī nav saņēmusi. Policijā sākts kriminālprocess. Policija atkārtoti atgādina nekādā gadījumā neveikt priekšapmaksu par īpašumu, ja nav apskatīts īpašums, pārbaudīts, ka izīrētājs reāli ir īpašnieks, ja nav noslēgts īres līgums un saņemta īpašuma atslēga.

18.februārī pēc pulksten 15 Limbažu novada Viļķenes pagastā, autoceļa Ķimši – Viļķene – Šķirstiņi 6.kilometrā, pieķerts iereibis 1950. gadā dzimis automašīnas “Audi A6” vadītājs. Vīrieša izelpā konstatētas 1,93 promiles alkohola. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža