Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 54 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 18 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par divām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēts viens mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījums).

Reģistrēta informācija par septiņiem nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un deviņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par astoņiem ceļu satiksmes negadījumiem. Negadījumos nav cietušo.

Viens automašīnas vadītājs pie stūres bija sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 97 administratīvo pārkāpumu protokoli. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 29 administratīvo pārkāpumu protokoli.

3.februārī īsi pirms plkst.22 Salacgrīvas novada Ainažos aizdomās par loga izsišanu Tūrisma informācijas centram Limbažu policija aizturējusi divus – 1980. un 1991.gadā dzimušus – vīriešus. Par mantas bojāšanu sākts kriminālprocess.

3.februārī Cēsu policija aizdomās par urbjmašīnas zādzību Cēsīs no kāda nodibinājuma telpām aizturēja 1989.gadā dzimušu vīrieti. Par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

3.februārī plkst. 15.49 Valmierā, Stacijas ielā, 1950.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Toyota Rav4” stūres bija sēdies 0,84 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

3.februārī Alūksnes novada Liepnā administratīvo sodu saņēmuši pieci nepilngadīgi zēni, kuri pieķerti, smēķējot skolas teritorijā. Administratīvo pārkāpumu protokoli sastādīti dieviem 2000.gadā dzimušiem zēniem, 2001.gadā dzimušam zēnam, 1999.gadā dzimušam zēnam un 1998.gadā dzimušam zēnam.

3.februārī pēc pulksten 10 Gulbenes novada Beļavas pagastā, autoceļa Gulbene – Zeltiņi 7.kilometrā, 1974.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Toyota Hilux” un, iespējams, neizvēloties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, nespēja novaldīt automašīnu un iebrauca grāvī. Līdzīgs gadījums noticis arī plkst. 16.20, kad Alūksnes novada Pededzes pagastā, uz vietējas nozīmes autoceļa, 1985.gadā dzimis vīrietis ar automašīnu “VW Touareg” nobrauca no ceļa un iebrauca grāvī. Arī šajā gadījumā iespējamais iemesls ir nespēja izvēlēties ziemas apstākļiem drošu braukšanas ātrumu. Abos negadījumos bojāti transportlīdzekļi un nav cietuši cilvēki.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža