Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 60 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 23 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par deviņām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēts viens mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījums).

Reģistrēta informācija par 13 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un sešiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par trīs ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā cietis viens cilvēks.

Reģistrēti divi gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 100 administratīvo pārkāpumu protokoli. Par ātruma pārsniegšanu sastādīts 21 administratīvā pārkāpuma protokols.

27.janvārī saņemts iesniegums, ka aizvadītajā sestdienā, 24.janvārī, Alūksnē, Kanaviņu ielā, pie kluba kādu 1990.gadā dzimušu vīrietis fiziski iespaidojuši pagaidām nenoskaidroti jaunieši. Policijā sākta administratīvā lietvedība.

Laikā no 26. uz 27.janvāri Apē, Aptiekas ielā, no kādas mājas kāpņu telpas nozagts nepieslēgts zilas krāsas pusaudžu velosipēds ar niķelētiem dubļu sargiem. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

Naktī no pirmdienas uz otrdienu Ainažos no kādas stāvēšanai novietotas kravas automašīnas nozagta 500 litru dīzeļdegviela. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

27.janvārī ap pulksten 10 konstatēts, ka Smiltenes novada Launkalnes pagastā, izsitot kādas mājas loga stiklu, no tās nozagts zāģis „Stiga” un zāles pļāvējs MTD. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

27.janvārī saņemta informācija par brīvdienās izdarītām zādzībām Valmierā, veikalā „Rimi” un „Maxima”. No veikala „Rimi” Fabrikas ielā pagaidām nenoskaidrotas personas nozaga alkoholiskos dzērienus vairāk nekā 100 eiro vērtībā, savukārt no veikala „Maxima” G.Apiņa ielā pagaidām nenoskaidrota persona nozaga dažādas preces, kuru kopējā vērtība pārsniedz 280 eiro. Abos gadījumos policijā sākti kriminālprocesi.

Naktī no pirmdienas uz otrdienu Valmiermuižā konstatēta zādzība no automašīnas „Škoda”. Sabojājot automašīnu, iekļūts salonā un nozagtas tajā esošās mantas. Par zādzības faktu policijā sākts kriminālprocess.

27.janvārī saņemts iesniegums, ka laikā no svētdienas uz pirmdienu Cēsīs, Bērzaines ielā, atlaužot kādas ēkas durvis, nozagts akumulators un elektromotors. Policijā sākts kriminālprocess.

27.janvārī saņemta informācija, ka Valkas novada Valkas pagastā, iespējams, aizvadītā gada nogalē patvaļīgi nocirstas 34 egles. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

27.janvārī saņemta informācija, ka 26.janvārī Amatas novada Drabešu pagastā no kāda uzņēmuma telpām, brīvi piekļūstot, nozagta naglojamā pneimatiskā pistole un urbjmašīna. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

27.janvārī pēc pulksten 19 Smiltenē, Gaujas ielā, pieķerts iereibis automašīnas „MB Sprinter” vadītājs. 1994.gadā dzimušais vīrietis pie stūres bija sēdies 0,95 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

27.janvārī pēc pulksten 23 Burtnieku novada Burtnieku pagastā, autoceļa Puikule – Rencēni – Vēveri 16.kilometrā, 1978.gadā dzimis vīrietis automašīnu „Honda” vadīja 1,67 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

27.janvārī ap pulksten 15 Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, autoceļa Rīga – Ainaži 52.kilometrā, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā 1986.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna „Škoda Fabia”. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs, kurš nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma iemeslus.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža