Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 53 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 10 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (nav reģistrēta informācija par zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēts viens mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījums).

Reģistrēta informācija par astoņiem nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un sešiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par pieciem ceļu satiksmes negadījumiem. Nevienā negadījumā nav cietuši cilvēki.

Reģistrēti divi gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 62 administratīvo pārkāpumu protokoli. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 14 administratīvo pārkāpumu protokoli.

20.janvārī saņemts iesniegums par to, ka laika posmā no 12.janvāra Limbažos, Mehanizācijas ielā, no trīs kravas automašīnām nozagti seši akumulatori. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

20.janvārī saņemta informācija, ka uz autoceļa Valka – Rūjiena no 26. – 28.kilometram sabojāti un salauzti liels skaits ceļa signālstabiņu. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

20.janvārī administratīvās prakses ietvaros policija Liepā un Alojas novadā izņēmusi 3680 kontrabandas cigaretes un aptuveni 10 litrus bezkrāsaina šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Priekuļu novada Liepā policija administratīvo lietvedību sāka pret divām sievietēm, kuras realizēja cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Pie 1960.gadā dzimušās sievietes un viņas dzīvesvietā policija atrada un atsavināja 260 cigaretes, savukārt pie 1956.gadā dzimušās sievietes un viņas dzīvesvietā kopumā tika atrastas un atsavinātas 3300 cigaretes. Alojas pagastā administratīvā lietvedība sākta pret kādu 1957.gadā dzimušu vīrieti, pie kura policija atrada un atsavināja 120 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām un turpat 10 litrus bezkrāsaina šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku.

20.janvārī ap pulksten 23 policijā tika saņemta informācija, ka Pārgaujas novada Straupes pagastā, Plācī, uz ceļa braucamās daļas salikti ledus gabali. Policijai ierodoties notikuma vietā, ledus gabalu gan vairs uz brauktuves nebija, taču aicinām šādi nejokot. Uz ceļa braucamās daļas nekādā gadījumā nedrīkst neko novietot, jo šāda rīcība var būt iemesls traģiskam satiksmes negadījumam.

20.janvārī policijā saņemta informācija, ka Apes novada Virešu pagastā, kādā mežā, konstatēts, ka patvaļīgi nocirstas 55 priedes. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un tiek skaidroti notikušā apstākļi.

20.janvārī ap pulksten diviem naktī Augšlīgatnē, autoceļa Rīga – Veclaicene 64.kilometrā, pieķerts iereibis “Opel Zafira” vadītājs. 1977.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,41 promiles reibumā un bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Līdzīgs vadītājs sastapts plkst. 1.20 naktī Raunas novada Raunas pagastā, autoceļa Priekuļi – Rauna 14.kilometrā. 1968.gadā dzimušais automašīnas “Opel” vadītājs pie stūres bija sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un 2,46 promiļu reibumā. Abos gadījumos policijā sākti kriminālprocesi.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža