Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 58 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 10 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietām, reģistrēti četri mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 16 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un pieciem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par astoņiem ceļu satiksmes negadījumiem. Negadījumos nav cietušo.

Reģistrēti divi gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 66 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 16 administratīvā pārkāpuma protokoli.

16.decembrī saņemta informācija, ka laika posmā no 9. līdz 14.decembrim Burtnieku novada Valmieras pagastā, Viestura laukumā, no neaizslēgta pagraba, brīvi piekļūstot, nozagti elektroinstrumenti vairāk nekā 700 eiro vērtībā. Par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

16.decembrī saņemta informācija, ka Salacgrīvā, Salacgrīvas kapos, apzīmēti un apgāzti kādas 1964.gadā dzimušas sievietes ģimenes kapu pieminekļi. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un tiek noskaidroti notikušā apstākļi.

16.decembrī pēc pulksten 8 Vecpiebalgā, būvmateriālu veikalā “Nodus”, aizdomās par 0,7 litru tilpuma degvīna pudeles zādzību aizturēts 1970.gadā dzimis vīrietis. Nozagtā degvīna pudele atdota veikalam nebojāta. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

16.novembrī pēc pulksten 20 saņemta informācija par kādu pārlieku iereibušu vīrieti, kurš Liepā gulēja zemē pie veikala. 1986.gadā dzimušais vīrietis nogādāts mediķu aprūpē. Līdzīgs gadījums fiksēts arī Cēsīs, Saules ielā, kad kādas mājas kāpņutelpā gulēja 1969.gadā dzimis vīrietis, kuru policija pamodināja, un vīrietis devās prom. Madonā, Ezera ielā, ap pusdienlaiku zemē alkohola reibumā gulēja kāds 1966.gadā dzimis vīrietis.

16.decembrī pēc pulksten 15 Smiltenes novada Smiltenes pagastā, autoceļa Valmiera – Smiltene 31.kilometrā, konstatēts, ka 1965.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi 100” stūres bija sēdies ne tikai bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet arī 2,34 promiļu reibumā. Par pārkāpumu sākts kriminālprocess. Savukārt pēc plkst.16 Madonā, Rīgas ielā, pieķerts automašīnas “Opel Vivaro” vadītājs, kurš pie stūres bija sēdies 2,74 promiļu reibumā. 1973.gadā dzimušajam vīrietim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža