Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 50 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par deviņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par piecām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti trīs mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par sešiem nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un četriem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par desmit ceļu satiksmes negadījumiem. Divos negadījumos cietuši četri cilvēki. Vienā negadījumā dzīvību zaudējis viens cilvēks.

Reģistrēti četri gadījumi, kad vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 68 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 23 administratīvā pārkāpuma protokoli.

9.decembrī ap plkst. 7 Limbažu novada Vidrižu pagastā, autoceļa Ragana – Limbaži 11.kilometrā, nobrauca no ceļa un iebrauca grāvī 1958.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna “VW Transporter”. Negadījuma rezultātā cieta trīs pasažieri – 1989.gadā, 1990.gadā un 1970.gadā dzimuši vīrieši, kuri nogādāti slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

9.decembrī plkst.8 Valkā, Ausekļa ielā, pie pamatskolas uz gājēju pārejas, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbrauca 2005.gadā dzimušam zēnam. Automašīnas vadītājs atstāja notikuma vietu, neinformējot par negadījumu policiju. Policija noskaidro vainīgo vadītāju un negadījuma apstākļus.

Vakar jau vēstīts, ka ap plkst. 10.30 Valkas novada Ērģemes pagastā, autoceļa Ērģeme – Omuļi – Igaunijas robeža 4.kilometrā, no ceļa braucamās daļas nobrauca traktors. Negadījuma rezultātā bojā gāja traktora vadītājs 1987.gadā dzimis vīrietis. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

9.decembrī saņemta informācija, ka Smiltenē, Raiņa ielā, kāds pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbraucis barjerai un mājas žogam un no negadījuma vietas aizbraucis, neziņojot par negadījumu policijai. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

9.decembrī ap plkst.22.40 saņemta informācija, ka Priekuļu pagastā, autoceļa Garkalne – Jāņmuiža 6.kilometrā, uz ceļa braucamās daļas guļ kāda sieviete. Policija ieradās minētajā vietā un konstatēja, ka 1965.gadā dzimusī sieviete ir tik stiprā alkohola reibumā, ka saviem spēkiem nav spējīga nokļūt dzīvesvietā, tādēļ, lai viņa neapdraudētu savu drošību, tika nogādāta dzīvesvietā.

9.decembrī pēc pulksten 21 Madonā, Jāņa Zābera ielā, pieķerts 1963.gadā dzimis vīrietis, kurš pie automašīnas “Audi A6” stūres bija sēdies 2,78 promiļu reibumā. Pēc pusnakts, 10.decembrī, Valmierā, Cēsu ielas un Plostnieku ielas krustojumā, pie automašīnas “VW Passat” stūres 1,33 promiļu reibumā bija sēdies 1971.gadā dzimis vīrietis. Pēc plkst.2 naktī Kocēnu pagastā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka 66.kilometrā, 1973.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Golf” stūres bija sēdies 0,62 promiļu reibumā, savukārt ap plkst.4 no rīta vēl viens iereibušais šoferis pieķerts Valmierā, Ausekļa ielā. 1990.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas “VW Golf” stūres bija sēdies 1,54 promiļu reibumā.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža