Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 71 gadījumu, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 14 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par divām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti trīs mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 21 nodarījumu pret sabiedrisko kārtību un deviņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par astoņiem ceļu satiksmes negadījumiem. Trijos negadījumos cietuši pieci cilvēki.

Vienā gadījumā vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 73 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 33 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Šorīt ap pulksten 10:30 Valkas novada Ērģemes pagastā, autoceļa Ērģeme – Omuļi – Igaunijas robeža 4.kilometrā, no ceļa braucamās daļas nobrauca traktors. Negadījuma rezultātā bojā gāja traktora vadītājs 1987.gadā dzimis vīrietis. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

8.decembrī plkst. 9:50 Valmierā, Rīgas ielas un Ausekļa ielas krustojumā, notika četru vieglo automašīnu sadursme. Sadūrās automašīna “Lexus”, kuru vadīja 1975.gadā dzimis vīrietis, automašīna “Toyota Corolla”, kuru vadīja 1985.gadā dzimusi sieviete, automašīna “BMW”, kuru vadīja 1967.gadā dzimusi sieviete, un automašīna “VW Golf”, kuru vadīja 1960.gadā dzimis vīrietis. Negadījumā cieta automašīnas “Toyota Corolla” vadītāja, kura nogādāta slimnīcā, un mediķu palīdzība bija nepieciešama arī automašīnas “BMW” vadītājai. Policija noskaidro negadījuma iemeslus.

8.decembrī plkst. 13:13 Cēsīs, Dzintara ielas un Valmieras ielas krustojumā, notika sadursme starp 1992.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu “Audi” un 1941.gadā dzimušas sievietes vadīto automašīnu “Audi”. Negadījumā cieta 1976.gadā dzimis vīrietis un 2007.gadā dzimusi meitene. Policija noskaidro negadījuma iemeslus.

8.decembrī policijā saņemta informācija par velosipēda “Aist” zādzības faktu Gulbenē, Blaumaņa ielā, pie veikala “Supernetto”. Velosipēdu īpašnieks bija atstājis pie veikala nepieslēgtu. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

8.decembrī saņemta informācija, ka ap pulksten 13 Rūjienas novada Vilpulkas pagastā, pie mājām “Uļļa Brankas”, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu aizķēra elektrības kabeli, kā rezultātā nogāzti divi elektrības stabi. Vadītājs notikuma vietu atstāja, neziņojot par negadījumu policijai. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus un vainīgo vadītāju.

8.decembrī saņemta informācija, ka pa dienu Burtnieku novada Burtnieku pagastā no kāda šķūņa, atlaužot durvis, nozagts motorzāģis. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

8.decembrī ap pulksten 13 Smiltenē, Ozolu ielā, Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki administratīvās apskates laikā pie kāda vīrieša dzīvesvietā atrada un atsavināja 1960 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kas valstī, visticamāk, nonākušas pretlikumīgā ceļā. Policijā sākta administratīvā lietvedība.

8.decembrī no drošas nāves paglābts kāds stipri iereibis vīrietis, kurš gulēja autoceļa Alūksne – Gulbene malā. Informāciju policija saņēma ap pulksten 14 un jau pēc neilga laika 1965.gadā dzimušais vīrietis nogādāts dzīvesvietā. Pārlieku iereibušajam kungam gan nāksies rēķināties arī ar administratīvo sodu, kuru saņems par atrašanos tādā reibumā, kas aizskar cilvēka godu un cieņu.

8.decembrī ap pulksten 10:30 Smiltenē, Atmodas ielā, pieķerts iereibis automašīnas “Ford Focus” vadītājs. 1956.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 0,61 promiles reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža