Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 43 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 12 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēts viens mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījums).

Reģistrēta informācija par septiņiem nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par septiņiem ceļu satiksmes negadījumiem. Negadījumos nav cietuši cilvēki

Nav konstatēts neviens gadījums, kad vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 80 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 19

administratīvā pārkāpuma protokoli.

Valmieras policija lūdz atsaukties ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekus. Negadījums notika šā gada 30.novembrī pulksten 13 Valmierā, Rīgas ielā 39, uz gājēju pārejas automašīna “Škoda” uzbrauca 1941.gadā dzimušam vīrietim, kurš šķērsoja ceļa braucamo daļu. Ja redzējāt šo negadījumu, tad lūdzam sniegt informāciju Valmieras policijai pa tālruni 25484634.

3.decembrī Smiltenē, Bērzu ielā, no kādas mājas neaizslēgta priekšnama nozagta vairāk nekā 30 eiro liela naudas summa. Policija noskaidro zādzības apstākļus un iespējamo aizdomās turamo.

3.decembrī pēc plkst.21 Gulbenē, Rīgas ielā, veikalā “Maxima” 1987.gadā dzimis vīrietis nozaga 0,7 litru tilpuma vīna pudeli. Līdzīga zādzība notikusi arī 2.decembrī Valkā, kur 1953.gadā dzimis vīrietis veikalā “Maxima” nozadzis tādu pat vīna pudeli. Abas zādzības tika laikus pamanītas un nozagtās alkohola pudeles atdota veikalam.

3.decembrī ap plkst.18 saņemta informācija, ka Madonas novada Praulienā, kādas mājas kāpņu telpā, 1981.gadā dzimis vīrietis traucē iedzīvotāju mieru, klauvējoties pie dzīvokļu durvīm. Vīrietis atradās alkohola reibumā un, lai nenodarītu kaitējumu ne sev, ne citiem tika nogādāts policijas iecirknī.

3.decembrī ap plkst.15.20 Valkā, Rīgas ielā, 1959.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Audi 80”, iebrauca kokā. Negadījumā nav cietušo, bojāta automašīna.

2.decembrī saņemta informācija, ka Gulbenes novada Rankas pagastā novembra beigās no kādas pļavas nozagti deviņi siena ruļļi. Policija noskaidro notikušā apstākļus. 2.decembrī plkst.22.48 Valmierā, Ausekļa ielā, 1989.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “Audi S8” stūres bija sēdies 1,88 promiļu reibumā, kā arī nepakļāvās vairākkārtējai policijas prasībai apturēt transportlīdzekli. Vīrieti sagaida sods ne tikai par braukšanu alkohola reibumā, bet arī nepakļaušanos likumīgām prasībām. Stipri iereibis vadītājs pieķerts arī 1.decembrī Beverīnas novadā, uz autoceļa Valmiera – Smiltene. 1989.gadā dzimušais “VW Golf” vadītājs pie stūres bija sēdies 2,46 promiļu reibumā. Kopumā Vidzemes reģionā šajā nedēļā pieķerti pieci iereibuši šoferi.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža