Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 54 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 19 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 11 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti četri mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par pieciem nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 10 noziedzīgi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēti seši ceļu satiksmes negadījumi. Negadījumos nav cietuši cilvēki.

Neviens autovadītājs pie stūres nav sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 56 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu 19 protokoli.

27.novembrī Gulbenes novada Daukstu pagastā, netālu no Staru mototrases, aizdegās kāda privātmāja. Ugunsgrēka rezultātā dzīvību zaudēja kāda 1926.gadā dzimusi sieviete. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess, kura laikā tiks noskaidroti ugunsgrēka izcelšanās iemesli un bojā gājušās nāves cēlonis.

27.novembrī Cesvaines pagastā no kādas kūts, brīvi piekļūstot, nozagti divi slaucamie aparāti un kannas. Policijā par notikušo zādzību uzsākts kriminālprocess.

27.novembrī Cēsu policijā saņemta informācija, ka aizvadītajās brīvdienās Cēsīs, L.Paegles ielā, automašīnai “Opel Vectra” izsisti pasažieru puses stikli un nozagts automašīnas salonā atstātais mobilais telefons. Par notikušo sākts kriminālprocess.

27.novembrī ap plkst.15 Cēsīs, Kaļķu ielā, administratīvās apskates laika pie 1950.gadā dzimuša vīrieša atrastas un atsavinātas 140 cigaretes “Premier” ar Baltkrievijas akcīzes markām un 26 litri bezkrāsaina šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Policija noskaidro atsavināto lietu izcelsmi.

28.novembrī pēc pusnakts Smiltenes pagastā, autoceļa Valmiera – Smiltene 31.kilometrā, administratīvo sodu saņēmuši divi vīrieši, kuri tumšajā diennakts laikā ne tikai pārvietojās bez atstarojošām vestēm un apģērba bez labi gaismu atstarojošiem elementiem, bet arī gāja pa ceļa braucamo daļu, tādējādi apdraudot gan savu, gan citu satiksmes dalībnieku drošību un dzīvību.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža