Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 52 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 15 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēti septiņi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 11 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un viens noziedzīgs nodarījums pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēti deviņi ceļu satiksmes negadījumi un vienā negadījumā cietuši divi cilvēki. Viens autovadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 82 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu 30 protokoli.

Vakar, 24.novembrī, kāds 1986.gadā dzimis cēsnieks pieķerts, vadot automašīnu “BMW” 2,27 promiļu reibumā, turklāt bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Vīrieša vadīto automašīnu policija apturēja ap pulksten 19 Raiņa ielā. Par pārkāpumu tiks sākts kriminālprocess, jo vadītājs pie stūres sēdies ne tikai bez autovadītāja apliecības, bet arī alkohola reibumā.

24.novembrī Vecpiebalgas pagastā, autoceļa Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs 22.kilometrā, divu automašīnu sadursmē traumas guvuši divi cilvēki. Negadījums notika pēc pulksten 15 un, kā liecina sākotnējā informācija, automašīnas “BMW” vadītājs, 1987.gadā dzimis vīrietis, iespējams nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu atbilstoši slideniem ceļa apstākļiem, kā rezultātā iebraucis pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar pretim braucošo automašīnu “Lada”, kuru vadīja 1957.gadā dzimis vīrietis. Negadījumā cieta “BMW” vadītājs un automašīnas “Lada” pasažieris – 1956.gadā dzimis vīrietis. Cietušajiem sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

24.novembrī aizdomās par laupīšanas mēģinājumu Limbažu policija aizturēja kādu 1983.gadā dzimušu vīrieti. Vakar pēcpusdienā policijā tika saņemts zvans no kādas aculiecinieces, kura informēja, ka Limbažu pagasta Ozolainē par laupīšanas upuri kļuvusi kāda sieviete. Policija nekavējoties reaģēja, un jau pēc neilga brīža iespējamais aizdomās turamais tika aizturēts. Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, aizturētais uz ielas sievietei, piedraudot ar vardarbību un arī fiziski iespaidojot, pieprasījis atdot naudu un vērtslietas. Taču cietušajai nebija pieprasīto lietu un vīrietis devies prom. Policija pateicas aculieciniecei, kura nekavējoties sniedza informāciju, kas ļāva iespējamo pāridarītāju notvert “pa karstām pēdām”. Aizturētais jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par dažādiem mantiskiem noziegumiem. Par notikušo sākts kriminālprocess.

Vakar no rīta saņemta informācija, ka laikā no svētdienas uz pirmdienu Apes novada Gaujienas pagastā Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolai pagaidām nenoskaidrotas personas izsitušas septiņas loga rūtis. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iespējamās vainīgās personas. Par notikušo sākts kriminālprocess.

24.novembrī saņemta informācija, ka Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā kādam īpašumam izcelta loga rūts un, iekļūstot īpašumā, no tā nozagts pārvietojamais ūdens sūknis. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža