Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 65 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 15 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietām, reģistrēts viens mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījums).

Reģistrēta informācija par 12 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un sešiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par astoņiem ceļu satiksmes negadījumiem. Nevienā negadījumā nav cietuši cilvēki.

Neviens autovadītājs pie stūres nav pieķerts alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 76 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu 20 protokoli.

12.novembrī Alūksnes policijā saņemta informācija par velosipēda zādzības faktu Alūksnes novada Mālupē, kur no kādas mājas kāpņu telpas, brīvi piekļūstot, nozagts sarkans ar melnu vīriešu tipa velosipēds “Super Gillie”. Velosipēda zādzība reģistrēta arī Valmierā, G.Apiņa ielā, kur, brīvi piekļūstot, no kādas mājas kāpņu telpas nozagts baltas krāsas kalnu tipa velosipēds “Cube Kid 200 Team”. Abos gadījumos policijā sākts kriminālprocess.

Naktī uz trešdienu Gulbenes novada Lizumā, atlaužot automašīnas “Scania”, degvielas tvertnes vāku, nozagti aptuveni 290 litri dīzeļdegvielas. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess. Dīzeļdegvielas zādzība reģistrēta arī Burtnieku novadā, Burtnieku pagastā. No kravas automašīnas un traktora nozagti aptuveni 30 litri dīzeļdegvielas. Par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

12.novembrī Valmieras policijā saņemts iesniegums, ka naktī no svētdienas uz pirmdienu Rūjienas novada Lodē no neaizslēgtas mājas priekštelpas nozagts mobilais telefons “Samsung Galaxy”. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

Laikā no otrdienas uz trešdienu zagļi paviesojušies neaizslēgtos šķūnīšos Burtnieku novadā Garklāvos. Konstatēts, ka nozagts metināmais aparāts, laivas motors “Yamaha”, motorzāģis “Husqvarna” un elektriskais rokas cirkulārais zāģis. Policijā par notikušo zādzību sākts kriminālprocess un tiek meklēta vainīgā persona.

No otrdienas uz trešdienu Alojas novada Staicelē, izsitot loga stiklu, iekļūts kādā garāžā un nozagts motorzāģis un krūmgriezis. Policija par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

12.novembrī Alūksnē konstatēti trīs gadījumi, kad veikala pārdevējas pārdevušas tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām. Divi gadījumi fiksēti veikalos Torņa ielā un viens kādā veikalā Jāņķalna ielā. Visos gadījumos policija sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolus.

12.novembrī ap plkst.12 Gulbenē, Ozolu ielas un O.Kalpaka ielas krustojumā, notika trīs automašīnu sadursme. Sākotnējā informācija liecina, ka 1996.gadā dzimis jaunietis ar automašīnu “Volvo S80”, braucot pa Ozolu ielu un veicot krustojumā pagriezienu pa kreisi, iespējams, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu un uzbrauca ceļa apmalei. Nespējot savaldīt automašīnu, tā sadūrās ar vēl divām automašīnām – “VW Passat” un “VW Golf”. Negadījumā nav cietuši cilvēki un bojāti transportlīdzekļi. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža