Ziņas

Kriminālziņas

Notikuši vairāki negadījumi ar automašīnām

Kā informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse, aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 52 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par deviņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (nav reģistrēta informācija par zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti divi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 16 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un sešiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši astoņi ceļu satiksmes negadījumi, vienā negadījumā cietuši divi cilvēki. Reģistrēts viens gadījums, kad autovadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 45 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 104 protokoli.

10.jūnija vēlā vakarā Cēsu policijā tika saņemta informācija par iespējams iereibuša autovadītāja izraisītu ceļu satiksmes negadījumu un viņa iespējamo plānu atstāt notikuma vietu Priekuļu novada Veselavas pagastā, uz kāda vietējas nozīmes ceļa. Cēsu ceļu policijas ekipāža nekavējoties reaģēja un izbrauca uz notikuma vietu. Tur atklājās visai neierasta aina – grāvī avarējusi uz jumta atradās vieglā automašīna “Audi 80 Avant” un pie tās rosījās traktors, kura vadītājs, acīmredzot, plānoja vilkt avarējušo automašīnu no grāvja. Pamanot piebraukušo ceļu policijas ekipāžu, traktora vadītājs, kurš atradās acīmredzamā alkohola reibumā, centās bēgt, taču nesekmīgi. Skaidrojot notikušā apstākļus, izrādījās, ka 1974.gadā dzimušais vīrietis, kura izelpā tika konstatētas 2,43 promiles alkohola, pirms sēšanās pie traktora stūres bija arī paspējis sēsties pie “Audi” stūres, taču brauciens stiprā reibuma dēļ noslēdzās grāvī. Situācijas risināšanas nolūkā vīrietis bija devies pēc traktora, lai mēģinātu avarējušo automašīnu izvilkt. Par laimi, šajā negadījumā nav cietušo, taču vadītājam par šo notikumu draud kriminālatbildība. 41 gadu vecā vīrieša atbildību pastiprina fakts, ka transportlīdzekļus vadījis bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tās viņš zaudējis pirms gada dēļ sēšanās pie stūres alkohola reibumā. Par šo pārkāpumu vadītājam ticis piespriests arī 10 dienu administratīvais arests, kuru vadītājs izvairījies izciest. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un autovadītājs nogādāts Cēsu policijas iecirknī.

10.jūnijā ap pulksten 18 Limbažu novada Skultes pagastā, Duntē, 1980.gadā dzimušu sievieti sakodis kaimiņa suns. Cietusī nosūtīta pie mediķiem veselības pārbaudei. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

11.jūnijā pēc pusnakts policijā saņemta informācija par nozagtu un atrastu avarējušu automašīnu “VW Golf Variant” Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, Kolberģī. 1977.gadā dzimušais vīrietis informēja, ka 10.jūnijā ap pulksten 23:30 nozagta pie kādas teritorijas ar aizdedzē atstātām atslēgām novietotā automašīna, taču nedaudz vēlāk netālu no notikuma vietas atrasta avarējusi. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un tiek noskaidroti visi notikušā apstākļi.

10.jūnijā pēc pulksten 8 no rīta Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā konstatēts, ka no kādas mājas teritorijas nozagts zāles pļāvējs “MC Culloch”. Ap pusdienlaiku zālēs pļāvējs atrasts noslēpts ceļa malā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess, tiek noskaidroti visi apstākļi.

10.jūnijā plkst. 4:30 Priekuļu novada Priekuļos, Cēsu prospektā, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu “Audi A6” uzbraucis ceļa sadalošai barjerai un gājēju pārejas ceļa zīmei, tās bojājot. Vadītājs notikuma vietu atstājis, neziņojot policijai. Policija noskaidro automašīnas vadītāju.

10.jūnijā pēc pulksten 15 Amatas novada Drabešu pagastā, Līvos, Parka ielā, administratīvās apskates laikā pie kādas 1937.gadā dzimuša sievietes atrasti 18 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku un bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem. Policijā sākta administratīvā lietvedība.

10.jūnijā pulksten 9:40 Līgatnē, autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene 65.kilometrā, 1976.gadā dzimis vīrietis, vadot kravas automašīnu “Scania”, neievēroja drošu distanci un uzbrauca priekšā braucošajai automašīnai “Ford Mondeo”, kuru vadīja 1996.gadā dzimusi jauniete. Negadījuma traumas guva “Ford Mondeo” vadītāja un 1996.gadā dzimusi pasažiere, kurām sniegta medicīniskā palīdzība.

10.jūnijā pēc pulksten 17 Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, autoceļa Rīga – Ainaži 57.kilometrā, 1951.gadā dzimis vīrietis vadot “VW LT35”, iespējams, nebija pietiekami uzmanīgs, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī, bojājot ceļa vertikālo apzīmējumu Nr. 917 un caurteku. Negadījumā nav cietušo, bojāts transportlīdzeklis.