Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 66 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 17 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par trīs zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti trīs mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 14 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par pieciem ceļu satiksmes negadījumiem. Negadījumos nav cietuši cilvēki.

Reģistrēts viens gadījums, kad autovadītājs pie automašīnas stūres sēdies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 90 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 25 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Šodien, 31.martā, ap pulksten 12 policijā tika saņemta informācija par ceļu satiksmes negadījumu Valmierā, Rīgas ielas un K.Baumaņa ielas krustojumā. Kāds aculiecinieks operatīvos dienestus informēja, ka autobuss uzbraucis gājējam.

Izbraucot uz norādīto adresi, policija konstatēja, ka negadījumā iesaistītās personas notikuma vietu atstājušas, nesagaidot operatīvos dienestus. Šobrīd policija noskaidro vai šāds negadījums tiešām noticis, iespējamās iesaistītās personas, kā arī aicina atsaukties šī negadījuma aculieciniekus, zvanot pa tālruni 110. Vienlaikus policija atgādina, ka, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā ir cietušas personas vai bojāta trešās personas manta, vienmēr ir jāsauc policija un nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, neatkarīgi no tā kādas ir traumas vai bojājumi.

30.martā Valkā, Latgales ielā, kāda 1961.gadā dzimusi sieviete konstatējusi, ko no dzīvokļa, brīvi piekļūstot, nozagts televizors un gludeklis. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

30.martā Valkā, Semināra ielā, 1943.gadā dzimis vīrietis konstatējis, ka, atlaužot logu, iekļūts saimniecības ēkā un no tās nozagta urbjmašīna, motorzāģis un velosipēds. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Alūksnes policijā saņemta informācija, ka laika posmā no 28. līdz 30.martam, Alūksnē, Pils ielā, pagaidām nenoskaidrota persona izsita veikala “Donita” loga rūti. Policijā par mantas bojāšanu sākts kriminālprocess.

30.martā plkst. 12 Salacgrīvā, Sporta ielā, pagaidām nenoskaidrota persona ar nenoskaidrotu automašīnu uzbrauca sakaru kabeļu sadales skapim, to bojājot, un no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot policijai. Policija noskaidro vadītāju un automašīnu, un vienlaikus atgādina, ka šādos gadījumos nedrīkst atstāt negadījuma vietu, jo bojāta trešās personas manta. Šajā gadījumā vadītājam draud atbildība ne tikai par trešās personas mantas bojāšanu, bet arī par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu.

30.martā Limbažos, Rīgas ielā, veikalā “Maxima”, aizdomās par degvīna pudeles zādzību aizturēts kāds iereibis 1966.gadā dzimis vīrietis. Nozagtā prece nebojāta atgriezta veikalam un sākts kriminālprocess.

30.martā Strenču novada Sedā, Zaļā ielā, administratīvās apskates laikā pie 1961.gadā dzimušas sievietes atrasti un izņemti 11 litri kandžas un 90 litri brāgas. Policijā sākta administratīvā lietvedība.

30.martā pēc pulksten 23 Līgatnes novadā, autoceļa Augšlīgatne – Skrīveri 2.kilometrā, konstatēts, ka 1994.gadā dzimis vīrietis automašīnā “VW Golf” pārvadāja 120 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Vīrietim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

30.martā ap pulksten 22 Madonā, Slimnīcas ielā, pieķerts iereibis “Subaru Legacy” vadītājs. 1995.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 0,61 promiles reibumā, turklāt bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža