Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 59 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par deviņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (nav reģistrēta informācija par zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti četri mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 11 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un astoņiem noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par trīs ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā cietuši trīs cilvēki.

Reģistrēti trīs gadījumi, kad autovadītāji pie automašīnas stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīts 91 protokols, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 18 administratīvo pārkāpumu protokoli.

25.martā Cēsu policijā saņemta informācija par elektrības vadu zādzību no kādas mājas Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā. Zādzība, iespējams, notikusi laikā no 20. – 25.martam, un garnadzis ēkā iekļuvis, izsitot virtuves logu. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

25.martā ap pulksten 12 Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā, autoceļa Gulbene – Jaungulbene 14.kilometrā, automašīnai “Audi 80” ietriecoties kokā, traumas guvuši trīs cilvēki. Sākotnējā informācija liecina, ka 1995.gadā dzimis vīrietis nav spējis novaldīt automašīnu, kā rezultātā tā nobraukusi no ceļa un ietriekusies kokā. Negadījumā cieta pats vadītājs un divi pasažieri – 1988.gadā un 1995.gadā dzimuši vīrieši. Cietušie nogādāti slimnīcā, un policijā par notikušo sākts kriminālprocess, nozīmētas ekspertīzes un tiek noskaidroti visi negadījuma apstākļi.

25.martā Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā pie 1951.gadā dzimuša vīrieša Cēsu kriminālpolicija atrada un atsavināja 540 kontrabandas cigaretes. 380 cigaretes bija marķētas ar Krievijas Federācijas akcīzes markām, savukārt 160 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām. Par pārkāpumu sākta administratīvā lietvedība.

Administratīvo sodu saņēmuši trīs nepilngadīgi jaunieši, kuri pieķerti, smēķējot izglītības iestādes teritorijā Alūksnes novada Liepnā. Divi no viņiem dzimuši 1999.gadā, savukārt trešais 2001.gadā.

25.martā pēc pulksten 16 Valmierā, V.Baloža ielas un Ausekļa ielas krustojumā, 1975.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Sharan” stūres bija sēdies 2,85 promiļu reibumā, turklāt bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Vadītājam draud kriminālatbildība.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža