Ziņas

Kriminālziņas

Par aizvadītās diennakts svarīgākajiem notikumiem Vidzemē informē policija

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 60 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 16 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par trīs zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti divi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 11 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un trīs noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par trīs ceļu satiksmes negadījumiem. Negadījumos nav cietušo.

Reģistrēti četri gadījumi, kad autovadītāji pie automašīnas stūres sēdušies alkohola reibumā. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 144 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 37 administratīvo pārkāpumu protokoli.

24.martā Cēsu policijā saņemta informācija, ka 23.martā Cēsīs, Festivāla ielā, mājas pagalmā 1959.gadā dzimušas sievietes suns sakodis 1975.gadā dzimušai sievietei piederošu suni, kurš no gūtajām traumām miris. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Vakar pieķerti četri dzērājšoferi. Gulbenē, Miera ielā, īsi pirms plkst.19 apturēta automašīna “Ford Escort” un tās 1993.gadā dzimušais vadītājs pie stūres bija sēdies 1,82 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli.

Pēc pulksten 19.30 Burtnieku novada Rencēnu pagastā, Lizdēnos, Nākotnes ielā, 1,84 promiļu reibumā pie automašīnas “Ford Focus” stūres bija sēdies 1994.gadā dzimis vīrietis. Arī šis vadītājs spēkratu vadīja ne tikai stiprā alkohola reibumā, bet arī bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Ap pulksten 19.30 dzērājšoferis pieķerts Priekuļos, autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona 3.kilometrā. 1959.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas “VW Golf” stūres bija sēdies 2,05 promiļu reibumā. Potenciāli bīstams autovadītājs uz ceļa sastapts arī Valmierā, Rīgas ielā. 1992.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas “VW Passat” stūres bija sēdies ne tikai bez tiesībām vadīt transportlīdzekli, bet arī ļoti stiprā alkohola reibumā. Vadītāja izelpā konstatētas 3,35 promiles alkohola. Šim vadītājam dēļ savas bezatbildīgās rīcības neizbēgami jārēķinās ar kriminālatbildību.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža