Ziņas

Sabiedrība

Pansionātā kovids pārslimots viegli, nu jau gandrīz visi izveseļojušies

RUDENĪ. Tie pansionāta iemītnieki, kuri vēlas un var, pat vairākas reizes dienā individuāli iziet pasēdēt vai pastaigāties, baudot rudens saulaino laiku. To labprāt dara arī Biruta Dančauska.Foto: no albuma

Cēsu pilsētas pansionātā “Cīrulīši”, kur bija uzliesmojis “Covid-19”, pēc pēdējās testēšanas saņemti vien divi pozitīvi testa rezultāti, kas norāda uz inficēšanos ar vīrusu.

Pansionāta direktore Inga Gunta Paegle teic: “Piektdien nodevām 82 siekalu paraugus, gan klientu, gan darbinieku, no kuriem atklājās divi pozitīvi gadījumi. Tāpēc varētu teikt, ka mūsu mājā kovids pamazām ir izskausts. Protams, nedrīkst sapriecāties par agru, tomēr sirdī ir prieks, ka vīruss krietni gājis mazumā un redzam gaismu tuneļa galā.”

“Druva” jau rakstīja, ka vīruss pansionātā konstatēts 17. septembrī pēc iknedēļas siekalu testu veikšanas, sākotnēji tas uzrādījies vienam darbiniekam un trīs klientiem, lai gan iepriekš nekādi saslimšanas simptomi netika novēroti. Neskatoties uz piesardzības pasākumiem, vīruss turpmākajās dienās izplatījās vēl plašāk. Tomēr šonedēļ beidzot tā spēks ir mazinājies.

Direktore skaidro, ka visi vīrusu izslimojuši viegli: “Kādam bija nedaudz iesnas vai klepus un mazliet paaugstināta temperatūra, 37,2 grādi, tas arī bija viss. Ja citur ir dzirdēts, ka slimības gaita ir smaga, tad mums tādu pārdzīvojumu nebija. Tikām cauri viegli.”

Tomēr Inga Gunta Paegle norāda, ka piesardzība tiks ievērota tāpat kā līdz šim, grupu nodarbības joprojām nerīkos, cilvēkiem ir iespēja darboties individuāli, kā arī tie, kas vēlas un var, pat vairākas reizes dienā iziet ārā pasēdēt saulītē vai pastaigāties. Arī darbinieki turpina ievērot visus piesardzības pasākumus, tai skaitā maltītes tiek pasniegtas vienreizlietojamos traukos. “Svarīgi vīrusu ne tikai izskaust, bet arī nepieļaut tā iekļūšanu pie mums,” norāda direktore.

Cēsu pilsētas pansionāts līdz rudenim bija tā sociālās aprūpe iestāde, kurā neviens ar “Covid-19” nebija inficējies.