Ziņas

Sports

Panākumu un pārsteigumu gads

Emocijas. Florbolisti katru gadu tiek pie kādām godalgām. Aizvadītās sezonas noslēgums īpaši aizraujošs bija komandai "Pārgauja/ CPSS - 97"Foto: no floorball.lv

Aizritējis Olimpiskais gads, kas sportistiem un sporta līdzjutējiem nesis gan priekus par uzvarām, gan asaras par zaudējumiem. 2014. gada nogalē varēja salikt punktus uz sportiskajiem “I” mūsu pusē, jo gads bijis notikumiem bagāts, visus pat pieminēt nevar. Šis tāds “Druvas” ieskats Cēsu puses sporta dzīvē.

Gada sporta klubs

Uz šo nomināciju bija vairāki pretendenti, kuri tiks atzīmēti turpmāk, bet šoreiz gribas uzteikt cīņas sporta klubu “Ferrum”. Viņu paveiktais ir labs piemērs ikvienam, kā darboties, jo, lai arī klubs darbību sāka samērā nesen, tas jau kļuvis pazīstams ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām. Klubs apvieno jaunos censoņus no vairākiem novadiem, nodarbības notiek Cēsīs, Liepā, Ieriķos, bet īpaši jāuzteic viņu sarīkotais Pārrobežu čempionāts, kas notika trijos posmos. Nekas tamlīdzīgs Latvijā līdz šim jauniešu cīņas sportā nav bijis, visi dalībnieki no Latvijas un Igaunijas klubiem uzteica augsto norises kvalitāti. Īpašs pārbaudījums bija pēdējais posms, kad uz sacensībām Liepas pamatskolā pulcējās 230 cīkstoņi no 22 klubiem, bet rīkotāji ar uzdevumu tika galā teicami.

Gada panākums

Arī šajā nominācijā pretendentu daudz, taču, šķiet, ka jauno basketbolistu Reiņa

Rudzīša un Rodiona Kuruca izcīnītais Eiropas čempionāta sudrabs Latvijas U-16 izlases sastāvā ir liels panākums. Atgādināsim, ka abi ir Cēsu Sporta skolas audzēkņi, sportiskās gaitas sākuši pie trenera Vladimira Kiseļova. Reinis vēl pagājušā sezonā bija Cēsu Sporta skolas audzēknis, bet Rodions jau kļuvis par meistarkomandas “VEF” spēlētāju. Eiropas čempionātā Rodions bija viens no izlases līderiem, arī Reinis sevi apliecināja ļoti labi.

Gada jaunpienācēji

Pareizāk būtu teikt – jaunpienācējas, jo šajā gadā Cēsīs atdzima arī sieviešu florbols. Pateicoties trenera Ērika Bauera aktivitātēm, atdzima komanda “Lekrings”, kas izlēma arī startēt Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā. Lai arī zaudējumu vairāk nekā uzvaru, zinām, ka meistars no debesīm nekrīt, un soli pa solītim aug meistarība. Izveidota arī meiteņu komanda, lai augtu jaunās florbolistes.

Arī Līgatnē šajā sezonā izveidota sieviešu komanda dalībai 1.līgā. Komandu pirmajā savstarpējā cīņā pārākās gan izrādījās cēsnieces, uzvarot 7:6.

Gada atkārtojums

Florbols ir vadošais sporta veids mūsu pusē, tāpēc vairākas nominācijas saistītas tieši ar to. “Cēsu alus/ Lekrings” otro gadu pēc kārtas izcīnīja virslīgas čempionu titulu, kas viņiem kopumā jau sestais. Izslēgšanas finālsērija ļoti atgādināja to, kas bija gadu iepriekš. Arī šoreiz cēsnieki sērijā līdz četrām uzvarām bija pārāki ar 4:1, un gluži kā pirms gada tika pārspēta komanda “Lielvārde”.

Gada vārti

Šī nominācija jāpiešķir jaunajam florbolistam Paulam Erenbotam, jo tieši viņa gūtie vārti Latvijas jaunatnes čempionāta U-16 grupā finālspēles pagarinājumā atnesa zelta godalgas komandai “Pārgauja/ CPSS – 97”. Mača laikā komanda visu laiku atradās iedzinējos, taču spēja panākt izlīdzinājumu un pagarinājuma trešajā minūtē P. Erenbots guva savai komandai zelta vārtus un čempionu titulu.

Gada atvadas

No florbola atvadījās ilggadējais “Pārgaujas” kluba treneris Ilvars Balodis, kura vadībā daudzas jauniešu komandas izcīnījušas godalgas, tostarp visaugstākās Latvijas jaunatnes čempionātā. No “Pārgaujas”

jauniešu komandu trenera amata atvadījās arī Andris Erenbots. Viņu veikums “Pārgaujas” florbolā ierakstīts zelta burtiem.

Gada revanšs

Vēl viena nominācija florbolam, šoreiz Latvijas florbola izlasei, kurā kupli pārstāvēti arī mūsu puses spēlētāji. Decembra sākumā notikušajā pasaules čempionātā viņi pieveica gan Vācijas izlasi, gan Norvēģijas izlasi, kurām zaudēja iepriekšējā čempionātā. Šīs uzvaras latviešiem ļāva atkārtot augstāko panākumu un ieņemt piekto vietu. Izlasē spēlēja astoņi spēlētāji no “Cēsu alus/ Lekrings”, bet viens no “SK Pārgauja”.

Gada pasākums

Augustā Cēsīs notika nebijis sportisks pasākums – skrējiens “Cēsis Eco trail”, kurā dalībniekiem tika piedāvātas trīs dažāda garuma distances, arī 80 km, par kuras veikšanu noteiktā kontrollaikā varēja iegūt divus ieskaites punktus slavenajam skrējienam “Apkārt Monlblānam.” Šajā distancē uz starta stājās 134 skrējēji, tostarp no tālās Japānas. Uzvarēja lietuvietis Vaidas Žlabis, otrajā vietā Kristaps Broks (Madona), trešais – Valdis Ņilovs (Ogres novads).

Skrējiena rīkotāji iecerējuši to padarīt par tradicionālu skrējienu, jau zināms, ka 2015. gadā tas notiks 1.augustā.

Gada trīskāršais

Nomināciju ar šādu neparastu nosaukumu gribas piešķirt Cēsu basketbola skolas audzēknei Ievai Krastiņai, kura, spēlējot Viļņas komandas “Kibirštis” sastāvā, izcīnīja trīs zelta medaļas. Viņas pārstāvētā komanda uzvarēja Lietuvas čempionātā, Baltijas basketbola līgā un Lietuvas kausa izcīņā.

Gada centība

Šajā nominācijā šoreiz Cēsu Sporta skolas jaunie volejbolisti C1 grupā, kuri Latvijas jaunatnes čempionāta finālsacensībās izcīnīja zelta medaļas. Šis ir pirmais čempionu tituls sporta skolai šajā vecuma grupā. Komandā spēlēja Artis Dricka, Uldis Elksnis, Heinrihs Eglīte, Mārtiņš Liniņš, Rihards Lazdiņš, Kristians Zelčs, Artūrs Alberts Krams, Audris Mihailovs, Lauris Lauciņš, Oskars Gabrānovs. Treneris Ģirts Mārtiņsons.

Gada spēks

Cilvēka spējām nav robežu, to apliecināja arī Artūrs Zaikovskis no komandas “204. Jaunsardzes vienība”, startējot sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta”, kur dalībnieki sacentās svara stieņa spiešanā guļus. Artūrs vispirms uzvarēja Cēsu posmā, uzspiežot 20 kg smago svara stieni 500 reizes, bet lielāko pārsteigumu viņš sagādāja Rīgas posma sacensībās, uzspiežot svara stieni 1000 reizes. Viņš kļuva par spēcīgāko jaunieti gan Rīgas posmā, gan Latvijas kopvērtējumā.

Gada stabilitāte

Šajā nominācijā bija grūti izvēlēties vienu konkrētu, tāpēc lai ir vairākiem. Kalnu slēpotāji Žaks un Žanete Gedras Baltijas kausa izcīņā, kas tradicionāli notika Somijas ziemeļos, uzvarēja visās disciplīnās savās vecuma grupās – supergigantā, superkombinācijā, milzu slalomā un slalomā.

Šo nomināciju pelnījuši arī Cēsu Sporta skolas slēpotāji un biatlonisti, kuri jau ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja sezonas rangā klubu vērtējumā slēpošanā un biatlonā.

Gada zaudējums

Sieviešu basketbola komanda “SK Cēsis” pārliecinājās, ka viens zaudējums ir smagāks par daudzām uzvarām. Lai arī komanda uzvarēja visās regulārā čempionāta spēlēs, izšķirošajos mačos veiksme vairs nebija sabiedrotā. Vispirms cēsnieces zaudēja Latvijas – Igaunijas apvienotā čempionātā finālā, pēc tam arī Latvijas čempionātā, abas reizes atzīstot “TTT Rīga” pārākumu un samierinoties ar divkārtējo sudrabu.

Gada pārsteigums

Šoreiz gan jārunā par nepatīkamu pārsteigumu. Oktobra beigās izskanēja ziņa, ka Latvijas biatlonista Edgara Piksona dopinga analīzēs konstatēta aizliegta viela. Sportists apliecināja, ka informācija viņam ir negaidīta. Viņš paskaidroja, ka neesot apzināti lietojis nekādus aizliegtos produktus vai vielas, bet līdztekus Latvijas sporta ārstu izrakstītajiem preparātiem pats iegādājies Amerikā ražotus uztura bagātinātājus, par ko nav informējis komandas ārstu. Sportists atzina, ka akla uzticēšanās un neprofesionalitāte neatbrīvo viņu no atbildības, paziņojot par savas sportiskās karjeras beigām.

Jānis Gabrāns