Ziņas

Sports

Panākumi Somijā

Ar divām uzvarām no Somijas atgriezies Sporta kluba “Ašais”/ Cēsu Sporta skola audzēknis Roberts Glazers. Viņa treneris Austris Āboliņš norāda, ka ar diviem teicamiem startiem Roberts vēlreiz apliecinājis savu vidusdistančnieka statusu Ziemeļeiropā!

Roberts kopā ar treneri un kluba biedriem Stellu Paltiņu un Teodoru Godiņu devās uz Somiju, lai piedalītos “Youth Athletics Games” sacensībās. Pirmajā dienā starts viņa iecienītajā 800m distancē, kur 19 jauniešu vidū svinēta uzvara. Roberts vienīgais “ieskrēja” divās minūtēs, finišējot ar laiku 1:59,16. Sacensību otrajā dienā viņš debitēja 3000m distancē un arī tajā palika nepārspēts. 12 skrējēju konkurencē viņš vienīgais distanci veica ātrāk par deviņām minūtēm – 8:56,06.

“Jāatzīmē, ka Roberta rezultāts 800 metros ir pārliecinoši labākais rezultāts Latvijā šajā sezonā U18 grupā, bet uzrādītais rezultāts labākais vismaz pēdējos sešos gados šajā vecuma grupā! Savukārt Stella šoreiz mazliet “piebremzējusi”, tādēļ arī Somijā turpināja pieticīgāk kā ierasts. Diemžēl organizatoru dēļ mazliet vilšanās par Teodora iespēto. Viņš 1000m distancē tika ielikts vājākajā skrējienā, lai arī viņam ir labs personīgais rekords šajā distancē. Bez līdzvērtīgas konkurences uz augstu rezultātu cerēt gandrīz neiespējami,” norāda treneris.

Somijas sacensības R. Glāzeram bija laba spēku pārbaude pirms startiem Baltijas komandu čempionāta U18 un U20 grupās, kas rīt norisināsies Ogres stadionā. U18 grupā viņš Latviju pārstāvēs 800m un 1500 m distancēs, un abās viņam šobrīd savā grupā ir labākie rezultāti valstī.

Vēl Ogrē startēs Cēsu Sporta skolas audzēkņi: Artūrs Ozols (treneris Māris Urtāns) diska mešanā U18 grupā, Niks Kļaviņš (M. Urtāns) lodes grūšanā U18 grupā, bet U20 izlasē iekļauta Vineta Krūmiņa (M. Urtāns), kura startēs lodes grūšanā un diska mešanā.