Ziņas

Sabiedrība

Pamatapmācības kursu Ādažos un Alūksnē sāks 89 jaunie karavīri

Šodien Rekrutēšanas un atlases centrā 89 jaunie karavīri, kuri sekmīgi pabeidza atlasi, sāks dienestu bruņotajos spēkos, vispirms apgūstot kareivja pamata iemaņas Sauszemes spēku kājnieku brigādes rotā Ādažos un Kājnieku skolā Alūksnē, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Lai kļūtu par profesionālā dienesta karavīru, kandidātiem veica veselības pārbaudi. Viņi kārtoja arī psihodiagnostikas un fiziskās sagatavotības pārbaudes testus.

Kareivja pamatapmācības kursā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.

Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmās septiņas nedēļas noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā posmā, kas ilgst sešas nedēļas, iegūtās zināšanas jaunie kareivji nostiprina praktiski – viņi mācās dzīvot lauka apstākļos un apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas.

Jauno karavīru apmācība notiek Kājnieku skolā Alūksnē, bet, ņemot vērā nepieciešamību izmitināt un apmācīt teju divreiz lielāku karavīru skaitu, Sauszemes spēku kājnieku brigādē gada sākumā tika izveidota jauna apakšvienība – Apmācību rota. Apmācību rotā šis būs jau ceturtais kareivja pamatapmācības kurss.

Šogad bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus.