Ziņas

Sabiedrība

Palīdzēt līdzcilvēkiem

Sieviešu resursu centrs “Prieks” kopā ar Cēsu Sv. Jāņa draudzi aicina palīdzēt ar pārtiku tiem, kuri šajā laikā nevar aiziet iepirkties, kuriem to liedz vecuma nespēks, kāda slimība, vai šie cilvēki ir riska grupā.

Šādas akcijas centrs “Prieks” kopā ar Cēsu Sv. Jāņa draudzi iepriekš rīkojuši uz Ziemassvētkiem, bet, kā atzīst centra vadītāja Biruta Mežale, šis ir laiks, kad palīdzība vajadzīga īpaši: “Paldies tiem, kuri jau atsaukušies aicinājumam! Saprotu, ka tagad cilvēki retāk staigā pa veikaliem, izvairās arī no citu vietu apmeklēšanas, taču pārtikas sūtījumus saņemam. Esam priecīgi par to, bet vēl priecīgāki ir tie, kuri saņem atbalstu.”

Pārtikas sūtījumu saņēmēji jau zināmi no iepriekšējām akcijām, palīdzība pagaidām tiek sniegta cilvēkiem 15 – senioriem un vientuļajiem Cēsīs un Priekuļos. Ja būs informācija, ka jāpalīdz vēl kādam, tas tiks darīts.

Ja Ziemassvētku akcijā pārtikas paciņās aicināja likt produktus ar ilgu derīguma termiņu, šoreiz tādu nosacījumu nav, saņēmējam sūtījumu piegādā ātri. Tagad paciņā var būt arī produkti, kam nav pārāk ilgs derīguma termiņš, piemēram, jogurti, kāds našķis, augļi.

“Ļoti rūpīgi ievērojam visas piesardzības prasības, jo apzināmies, ka paciņu saņēmēji ir riska grupā. Ar pārtikas ziedotājiem kontaktu nav, viņi atnes, atstāj kāpņu telpā, mēs paņemam. Sūtījumam pielieku klāt kādus stiprinošus, uzmundrinošus vārdus, un draudzes diakoni paciņas nogādā adresātiem. Šīs misijas neatņemama sastāvdaļa ir sarunas ar paciņu saņēmējiem, ko veicam, ievērojot noteikto attālumu, neieejot dzīvoklī, mājā. Bet sarunas ir vajadzīgas, jo šiem cilvēkiem to tik ļoti pietrūkst,” norāda B. Mežale un saka, ka akcija turpināsies visu ārkārtējās situācijas laiku, palīdzēt gatavie aicināti zvanīt B. Mežalei 29488942, lai vienotos par paciņu piegādi, iespējamiem pirkumiem.