Ziņas

Sabiedrība

Palīdz un aicina palīdzēt citus

Vairot labo. Cēsu rajona tiesas tiesnese Līga Karlsone rosina arī citu iestāžu un uzņēmumu darbiniekus sekot piemēram un ziedot ikdienā nepieciešamo dzīvnieku patversmei “Lācīši”.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Cēsu rajona tiesas nama kolektīvs devās uz Cēsu dzīvnieku patversmi “Lācīši”, lai ziedotu patversmei un tur mītošajiem dzīvnieciņiem nepieciešamās lietas. Tiesas darbinieki aicina kļūt par aktīviem ziedotājiem arī citās iestādēs un uzņēmumos strādājošos.

Dzīvnieku patversmē “Lā­cīši” patlaban mīt 33 kaķi un 10 suņu. Katrs cer reiz nokļūt siltās mājās, kur par tiem gādātu mīļi un labsirdīgi saimnieki. Šobrīd par dzīvnieku labsajūtu patversmē ik dienas rūpējas tās darbiniece Liene Mališeva. “Ik dienu atrodam kaķēnus, kas atstāti kastēs pie patversmes vārtiem, reizēm tiek atrasti arī atkritumos izmesti mincīši. Mēs par visiem rūpējamies – dzīvnieciņus, kas pie mums nonāk, apskata veterinārārsts, suņiem un kaķiem tiek dots viss nepieciešamais, tie tiek kopti un mīlēti. Darba ir daudz, un katrs dzīvnieciņš prasa rūpes un uzmanību. Tādēļ priecājamies par katru, kurš izrāda interesi palīdzēt patversmei, sagādājot nepieciešamās lietas.” Liene stāsta, ka ziedotāji ir aktīvi gan vasarā, gan ziemā. “Ir brīži, kad visa ir ļoti daudz, bet ir arī reizes, kad kaut kā pietrūkst. Mēs ziedotājiem nekad neatsakām un ļoti novērtējam vēlmi palīdzēt. Cilvēki, pirms brauc, piezvana, lai noskaidrotu, kas nepieciešams. Tad mēs arī pastāstām, ko vajadzētu vest, ko ne. Piemēram, apģērbus ar pogām vai rāvējslēdzējiem mēs neņemam. Mums vienmēr noder segas, kaķu tualetes, nagu asināmie, mantiņas un barība. Ir cilvēki, kas patversmei ziedo naudiņu, par šiem līdzekļiem sagādājam dzīvnieku barību. Aktīvi ziedotāji ir bistro “Cata”, kas mūsu dzīvnieciņiem atved dažādus gardumus,” teic Liene.

Cēsu rajona tiesas sēžu sekretāre Santa Senkāne stāsta, ka ideja par kopīgu ziedošanu patversmei radusies kolektīvā: “Ar kolēģiem runājām par auksto laiku, kas pamazām tuvojas. Sākām aizdomāties, kā šo laiku pārcieš dzīvnieciņi. Lai arī vairāki kolēģi katrs individuāli ik pa laikam dodas uz patversmi, lai ziedotu, šoreiz izlēmām to darīt kopā. Atsaucība bija liela. Pazvanījām uz patversmi, lai noskaidrotu, kas nepieciešams. Katrs sagādājām kādas lietiņas.”

Tiesas sekretāre Kristīne Dambīte, kura pati reiz paņēmusi sunīti no patversmes, arī min, ka šis ir lielisks veids, kā vēl vairāk saliedēt kolektīvu: “Tie, kam neizdevās kaut ko sagādāt, iedeva naudiņu, lai nopērkam nepieciešamo. Mēs visi par šo ideju tik ļoti iedegāmies! Kopīga došanās uz patversmi un ziedošana, iespējams, varētu kļūt par ikgadēju tradīciju.”

Iespēju atbraukt uz dzīvnieku patversmi “Lācīši” novērtē arī Cēsu rajona tiesas tiesnese Līga Karlsone: “Šī ideja man nozīmē ļoti daudz. Desmit gadu dzīvoju Cēsīs, bet šurp tā arī nebiju atbraukusi. Tādēļ ļoti priecājos, ka esam šo ieceri īstenojuši. Visi šeit esošie dzīvnieciņi ir ļoti mīļi. Var redzēt, ka par tiem rūpējas. Protams, žēl skatīties, cik daudz šeit ir kaķēnu. Skumji, ka daudzi saimnieki neaizdomājas, cik tomēr ir svarīgi kaķenes sterilizēt. Bet tā nav problēma tikai pie mums. Tas ir aktuāli visā pasaulē. Mēs, rādot pozitīvu piemēru, ceram uz šādu rīcību iedrošināt arī citu iestāžu, uzņēmumu darbiniekus. Ja nevaram paņemt dzīvnieciņu uz mājām, tad varam izdarīt ko citu labu un noderīgu – varam mudināt uzņēmējus palīdzēt patversmē veikt kādu remontu, tā uzlabojot dzīvnieku turēšanas apstākļus. Ja katra darbavieta reizi vai divas gadā atbrauktu uz patversmi un ziedotu ko vērtīgu, tas jau būtu solis uz priekšu.”

Pēc tam, kad Cēsu rajona tiesas nama kolektīvs bija izkrāvis patversmes dzīvnieku aprūpei ziedotās mantas, darbinieki devās apskatīt dzīvnieciņus un uzklausīja patversmes darbinieces Lie­nes Mališevas stāstīto.