Ziņas

Sabiedrība

Palīdz novadā nonākušajiem bēgļiem

Jāpalīdz. Tagad biedrība “Be The Light” galvenokārt gatavo palīdzību cilvēkiem, kas no Ukrainas kara šausmām glābiņu atraduši Cēsu novadā. Biedrības vadītājs Gints Berneckis saka, ka bēgļiem vajadzīgas ikdienā nepieciešamas lietas.Foto: no albuma

Arvien vairāk bēgļu no Ukrainas nonāk arī mūsu novadā, tādēļ labdarības biedrība “Be The Light” šonedēļ aktīvi palīdz ukraiņu ģimenēm, kas jau nonākušas Cēsīs un pagastos.

Biedrības valdes priekšsēdētājs Gints Berneckis teic: “Tā kā Cēsis kļūst par mājām arvien vairāk cilvēkiem no Ukrainas, esam sākuši sadarbību ar Cēsu novada Sociālo dienestu, lai jau uz vietas esošiem bēgļiem nodrošinātu visu nepieciešamo. Turp­māk plānojam arī aicināt atbalstīt tieši tos Ukrainas cilvēkus, kas patvērumu no kara atraduši pie mums.” Šobrīd vajadzīga pārtika, dažādas higiēnas preces: šampūni, ziepes un citas, arī    veļas mazgājamie līdzekļi – un viss cits saimniecībai. Biedrība cenšas palīdzēt arī situācijās, kad ģimenei ir individuālas vajadzības, piemēram, lai varētu strādāt attālināti, nepieciešams mobilais telefons, datorgalds.

No Ukrainas kara paglābušies par biedrību parasti uzzina no Sociālā dienesta, kur kārto nepieciešamās formalitātes krīzes atbalstam. “Tad viņi vēršas pie mums pēc citas nepieciešamās palīdzības. Iedzīvotāji, kas vēlas un spēj, var sniegt atbalstu. Sarunās ar Sociālo dienestu vērtējam, ka ģimenēm varētu noderēt arī dāvanu kartes pārtikas veikalos, šādi atbalstīt var arī uzņēmēji: gan dāvanu kartēm, gan, ja paši ir tirgotāji, ar savām precēm, sagatavot pārtikas pakas. Iedzīvotāji joprojām ir ļoti atsaucīgi, ziedo gan finansiāli, gan    reālas lietas, par to mēs esam ļoti pateicīgi, jo tādējādi visi kopā varam palīdzēt.”

Gints Berneckis atklāj, ka šīs nedēļas laikā palīdzēts jau vairākām ģimenēm: “Mēs šeit uz vietas esam palīdzējuši apmēram 30 cilvēkiem – ar drēbēm, pārtiku, higiēnas precēm, arī nepieciešamiem medikamentiem. Ģimenes ir ļoti dažādas – ir gan mazuļi, gan bērni līdz 18 gadu vecumam. Visvairāk ģimeņu no Ukrainas nonākušas Cēsīs, bet dažas arī apkārtējos pagastos.”