Ziņas

Sabiedrība

Palīdz dzīvnieku patversmei

Noderēs. Valsts policijas Cēsu iecirkņa dežūrdaļas darbinieki dzīvnieku patversmē novieto pašu sarūpēto dāvanu - iespaidīgu suņu būdu.Foto: Aivis Riekstiņš

Tuvojoties gadu mijai, daudziem ir vēlme izdarīt labu darbu tuvākajiem, arī mūsu četrkājainajiem draugiem. Cēsu dzīvnieku patversmē “Lācīši” šobrīd mīt aptuveni 20 suņu un 26 kaķi, un tiem vajag ēdienu, siltumu, pajumti. Šonedēļ ar lielu dāvanu turp devās Valsts policijas Cēsu iecirkņa dežūrdaļas darbinieki.

Patversmes pagalmā ieripoja mašīna, kuras piekabē tika vesta pamatīga suņu būda. Cēsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Valda Cīrule patversmes uzraudzei Lindai Bērziņai pastāstīja, ka policijas darbinieki ieradušies ar pārsteigumu un pozitīvām domām: “Mūsu iecirkņa dežūrdaļas darbinieki izlēmuši sniegt dzīvnieku patversmei atbalstu. Parasti viņi šurp ved klaiņojošos suņus vai kaķus un jums jādomā, kur tos izmitināt. Šoreiz viņi nolēmuši dāvināt māju kādam sunim, iespējams, tā varētu noderēt kādai kucītei ar maziem kucēniem, jo māja liela un tur būs vieta visai ģimenei.”

Dežūrdaļas darbinieki dāvāja ne tikai suņu māju, bet arī vairākus lielos maisus ar dzīvnieku pārtiku. Salvis Zēla pastāstīja, ka dežūrdaļai šī ir pirmā šāda veida iniciatīva, taču visi to atbalstījuši ar prieku. Pašu rokām gatavota būda, saziedota nauda barībai. Viņš teica paldies visiem dežūrdaļas darbiniekiem, kā arī Andrim Velvelim, Renāram un Sandrai Okrašinskiem, Ligai Ozoliņai, kuri atbalstīja šo iniciatīvu.

Gandarīts par darbinieku dāvanu dzīvniekiem bija arī Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže, kurš arī pielika roku jaunās suņu mājas izkraušanā. Pamatīgi būvēta, siltināta, tā prasīja vairāku vīru spēku, lai nonāktu paredzētajā vietā.

“Šī dāvana nāk no sirds,” teica A. Pāže. “Prieks, ka mums ir šādi darbinieki, gribētos, lai visi būtu tādi. Ziemassvētki ir līdzcietības un dāvināšanas laiks, arī dzīvnieki pelnījuši kādu dāvanu. Protams, nekāda dāvana neaizstās cilvēku mīlestību, ko alkst šie pamestie četrkājaiņi. Cilvēkiem vajadzētu izvērtēt visus plusus un mīnusus, pirms ņemt dzīvnieku mājās, jo mūsu darbiniekiem samērā bieži nākas noklīdušos, cilvēku pamestos suņus un kaķus vest uz patversmi. Jāsaprot, ka suns, kaķis nav rotaļlieta, ko var nomest, kad apnīk. Tāpēc, ņemot mājās dzīvnieku, jāapzinās, ka tas turpmāk būs īpašnieka atbildībā. Visi taču zinām, ka tieši mēs esam atbildīgi par tiem, ko esam pieradinājuši.”

Patversmes pārstāve L. Bērziņa atzīst, ka, gadu mijai tuvojoties, dāvanas tiek saņemtas vairāk, jo cilvēki vēlas izdarīt kaut ko labu. Viņa saka paldies ikvienam, bet vajadzību netrūkst un palīdzēt var joprojām. Vienmēr noder barība, kaķu smiltis, siksnas suņiem, citas lietas. Vērtīgs dāvinājums būtu kaķu fiksācijas soma, kas lieti noder dzīvnieka apkopšanā, lai tas neskrāpējas, lai var izdarīt nepieciešamās manipulācijas.

“Var arī vienkārši atnākt, paskatīties un pastāstīt citiem, kādi dzīvnieki te ir. Varbūt šādā veidā kāds suns vai kaķis atradīs sev saimnieku, jo vairāk par visu dzīvniekiem vajag mājas,” saka L. Bērziņa.