Ziņas

Sabiedrība

Pakalpojumus iespējams saņemt uz vietas

Pieejami dažādi pakalpojumi. Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Nītaures pagastā varēs uz vietas saņemt dažādus pakalpojumus. Klientu apkalpošanas speciāliste Rudīte Stūrīte pieņems klientus ik darbadienu.Foto: Liene Lote Grizāne

Amatas novada Nītaures pagastā atklāts Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs. Klientu apkalpošanas speciāliste Rudīte Stūrīte “Druvai” norādīja, ka Nītaure izvēlēta tādēļ, lai pakalpojumu centrs atrastos novada vidū un būtu vieglāk sasniedzams arī Nītaures, Skujenes un Zaubes pagasta ļaudīm.

“Jāteic, ka Nītaure pamazām veidojas par nelielu pakalpojumu centru. Pavisam nesen pagastā tika atklāts pirmais bankomāts Amatas novadā. Šodien tiek atklāts klientu apkalpošanas centrs, kurā vietējie iedzīvotāji varēs saņemt savas pašvaldības un astoņu valsts iestāžu noteiktus pakalpojumus,” saka R. Stūrīte, skaidrojot, ka centrā varēs pieteikt noteiktus Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pakalpojumus. Tāpat iedzīvotāji varēs uz vietas saņemt informāciju par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, VID, VSAA un Valsts zemes dienesta e – pakalpojumiem, kā arī palīdzību e-pakalpojumu lietošanā.

“Domāju, ka šādu pakalpojumu centra izveidi novērtēs ikviens Nītaures, Zaubes un Skujenes iedzīvotājs, kuram nebūs jāmēro ceļš uz Cēsīm, lai, piemēram, VSAA iesniegtu darba nespējas lapu. Pakalpojums pienācis tuvāk klientam, tiks ieekonomēts laiks, kas būtu jāmēro uz pilsētu,” norāda centra vadītāja.

Viņa bilst, ka jau pirmie klienti apkalpoti. Interese bijusi par dzīvesvietas deklarēšanu, kā arī uzdoti citi jautājumi.

“Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs atrodas Nītaures pagasta pašvaldības ēkā un darbosies katru darba dienu. Aicinām cilvēkus būt aktīviem un droši nākt uzdot jautājumus vai kārtot nepieciešamās formalitātes, kas saistītas ar valsts iestādēm,” bilda R. Stūrīte. Viņa norāda, ka Amatas novada pašvaldības mājaslapā būs atrodama sīkāka informācija par pakalpojumu klāstu centrā, kā arī cita aktuālā informācija.