Ziņas

Kriminālziņas

Pakaļdzīšanās Gulbenes novadā: policija stundas laikā aiztur pašapkalpošanās automazgātavas zagļus

Otrdienas agrā rītā Valsts policija saņēma informāciju, ka Gulbenē no pašapkalpošanās automazgātavas nozagta nauda. Apmēram stundas laikā pa karstām pēdām tika aizturētas iespējamās vainīgās personas, kuras iepriekš jau vairākkārt nonākušas policijas redzeslokā. Vienai personai tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

12. maijā pulksten 05.00 no rīta Valsts policija saņēma informāciju, ka Gulbenē, Brīvības ielas automazgātavā, atlaužot pašapkalpošanās naudas lādi, nozagta nauda. Saņemot šo informāciju, policisti nekavējoties uzsāka meklēšanas pasākumus un drīz vien noskaidroja, ka iespējamās aizdomās turētās personas pārvietojas ar automašīnu “Saab”.

Policija uzsāka minētās automašīnas meklēšanu. Pēc neilga brīža minētā automašīna tika pamanīta uz autoceļa Gulbene – Balvi. Policisti nekavējoties lika apturēt transportlīdzekli, bet tā vadītājs uzsāka bēgšanu un nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām.

Tomēr ātri vien Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa amatpersonām, sadarbojoties ar kolēģiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas, izdevās apturēt transportlīdzekli un aizturēt divas personas – 1996. gadā dzimušu sievieti un 1984. gadā dzimušu vīrieti, kurus tur aizdomās par zādzībām no pašapkalpošanās automazgātavām.

Tāpat pārbaudot transportlīdzekļa vadītāju, konstatēts, ka vīrietis pie stūres sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī pie viņa atrastas, iespējams, narkotiskās vielas. To precīzs sastāvs un daudzums tiks noteikts ekspertīzē.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka personas kopumā veikušas piecas zādzības no pašapkalpošanās automazgātavām dažādās Vidzemes pilsētās – Alūksnē, Cēsīs, Limbažos, Madonā un Gulbenē. Tāpat jāpiemin, ka šīs personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā.

Vienai personai tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu. Savukārt otrai personai ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tās laikā tiks skaidrots nodarītā zaudējuma apjoms, kā arī aizdomās turēto saistība ar citiem noziedzīgajiem nodarījumiem.